Sławek Semeniuk prezentuje album “Slavic Horizons”. Premiera w serwisach cyfrowych

Polski basista mieszkający w Niemczech, Sławek Semeniuk zaprezentował drugi album zatytułowany “Slavic Horizons”. Płyta jest już dostępna w serwisach cyfrowych.

Slavic Horizons” jest drugą autorską płytą z muzyką Sławka. Muzyka na niej jest kontynuacją pierwszego albumu “Synthdrome”, wydanego latem 2014 roku.

“Slavic Horizons” jest dla mnie szczególnym ufizycznieniem wizji i marzenia, które chciałem zrealizować na przestrzeni ostatnich lat. Jest to moje podejście do muzyki fusion z wykorzystaniem elementów słowiańskiego folkloru, który oczywiście jest najbliższy mojej duszy. Starałem się zaprezentować jednolity album, składający się z kompozycji, które są ważniejsze, niż poszczególne elementy i wirtuozeria muzyków, z jakimi miałem zaszczyt pracować w studio.Sławek Semeniuk.

fot. materiały prasowe

*****

Album można zamówić poprzez oficjalną stronę artysty: 

https://www.slawek-semeniuk.com

Sławek Semeniuk jest polskim basistą, obecnie mieszkającym na zachodzie Niemiec. Absolwent Akademii Muzycznej w Maastricht, Holandii. Stale aktywny jako sideman i basista studyjny – wziął udział w nagraniu ponad dwudziestu albumów w różnych stylistykach. Przez ostatnie siedem lat głównie grający w całej Europie z australijskim gitarzystą Rob’em Tognoni’m. Członek fusion’owego tria z Thorsten’em Praest’em i Ulf’em Stricker’em. Kompozytor, tworzący wraz z hiszpańskim projektem Wave Park, zajmującym się pisaniem soundtrack’ów i muzyki filmowej. Na stałe związany z firmą Public Peace.

*****

W nagraniu płyty “Slavic Horizons” udział wzięli:


Ulf Stricker – perkusja
Moritz Schippers – klawisze
Thorsten Praest – gitary
Greg Torunski – saksofon tenorowy
Lukas Kuban – instrumenty perkusyjne
Kasia Pluta – wokal
Sławek Semeniuk – kompozycje, gitara basowa

*****

Posłuchaj albumu “Slavic Horizons”:

https://music.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_k07Zkh-1dg19RZMSMnMEMFoh58p-KmJlY

 

fot. okładka płyty

Folklor dla spostrzegawczych – album “Slavic Horizons” Sławka Semeniuka [RECENZJA]

 

Jedna odpowiedź do “Sławek Semeniuk prezentuje album “Slavic Horizons”. Premiera w serwisach cyfrowych”

Leave a Reply