Kolejna odsłona albumu “Rzeczy ostatnie” Polskich Znaków. “Już idę do grobu” w wersji live

Album “Rzeczy ostatnie” to niezwykle ważny projekt realizowany przez Radka Łukasiewicza (Bisz/Radex, Pustki, Artur Rojek), Jarka Ważnego (Kult) oraz Janusza Zdunka (Kult). Zespół Polskie Znaki postanowił zmierzyć się z tematem przemijania, śmierci i żałoby. Właśnie ukazała się kolejna odsłona albumu – “Już idę do grobu”, gdzie głosu udziela Radek Łukasiewicz.

fot. materiały prasowe

Do projektu zaprosili znane postacie polskiej sceny muzycznej. Do tej pory zaprezentowali utwory; “Niech monarchowie” z Vito Bambino, “Przyjdzie Panie zaginąć” z Sanah, “O jak fałszywe wszystko” z Matyldą Damięcką oraz “Żegnam cię mój świecie wesoły” nagrane wraz z Michałem Szpakiem

“Wizja przejścia na drugą stronę wcale nie musi być smutna, mroczna i dramatyczna. Wyobrażam ją sobie jako lekko psychodeliczną podróż przez kolorowe zaświaty z miękkim lądowaniem gdzieś po drugiej stronie. Śmierć, jako część życia, może być jego teledyskową wersją, skrótem, teaserem. Tej wizji się trzymajmy” – mówi Radek Łukasiewicz, który śpiewa w utworze.

 

Leave a Reply