Druga odsłona nowej płyty zespołu Karaś/Rogucki. Posłuchaj utworu “Zapasowy Tlen”

„Zapasowy Tlen” od zespołu Karaś/Rogucki to kolejny singiel zapowiadający drugi album artystów. Do utworu powstał teledysk, w którym występują między innymi Mery Spolsky i Katarzyna Figura.

„Zapasowy Tlen” jest o nadziei wyłaniającej się z chaosu i mroku. Mimo, że utwór powstawał w zupełnie innej rzeczywistości, to wierzę, że właśnie teraz może komuś okazać się potrzebny. Zaklinamy rzeczywistość słowami – „gdy utracimy panowanie nad światem ktoś się nami zajmie” i gdzieś podskórnie czuję, że tak będzie i tym razem, że zło, które się teraz dzieje, zostanie powstrzymane dzięki bliskości i czułości. – mówi Piotr Rogucki.

– Muzycznie zdecydowaliśmy się na wyraźnie bardziej gitarowe, rockowe i przestrzenne brzmienia w porównaniu z poprzednią płytą. – dodaje Kuba Karaś.

fot. materiały prasowe

Do utworu powstał osadzony w stylistyce lat 70-tych teledysk, w którym możemy zobaczyć cały zespół – Kubę Karasia, Piotra Roguckiego, Wiktorię Jakubowską i Kamila Kryszaka. Gościnnie pojawiają się między innymi Mery Spolsky i Katarzyna Figura.

„Zapasowy Tlen” to plaster, czułe zapewnienie, że mimo trudności zostaniemy ocaleni. Niczym Ryan Gosling i Russell Crowe z „The Nice Guys”, nasi główni bohaterowie – Karaś/Rogucki zostają wezwani w trzy różne miejsca, by rozwikłać mroczne zagadki. Różnica polega na tym, że to nie prywatni detektywi, a bon vivanci, którzy potrafią uleczyć każde złamane serce. – wyjaśnia Marta Brodacka odpowiedzialna za scenariusz i reżyserię klipu.

„Zapasowy Tlen” jest już trzecim singlem zapowiadającym nowe wydawnictwo artystów. Wcześniej ukazały się utwory „Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz” oraz „Bezpieczny Lot”. Premiera drugiego albumu zespołu Karaś/Rogucki planowana jest późną wiosną tego roku.

 

Jedna odpowiedź do “Druga odsłona nowej płyty zespołu Karaś/Rogucki. Posłuchaj utworu “Zapasowy Tlen””

Leave a Reply