Ewa Lorska prezentuje album “Szmaragdowa”. Posłuchaj utworu “Zielonym Poczochrańcom”

Poetycki album muzyczny “Szmaragdowa” aktorki Ewy Lorskiej ukazał się pod koniec 2021 roku. Piosenki wykonywane są do wierszy Marty Tondery. Jednym z utworów, który znalazł się na tej płycie jest singiel “Zielonym Poczochrańcom”, wykonany w duecie z aktorem Krzysztofem Kwiatkowskim.

fot. okładka płyty

Ewa Lorska to aktorka teatralna i filmowa. Doceniona nagrodami za rolę w filmie „Torowisko”. Można ją zobaczyć w serialach „Komisarz Alex”, „Pierwsza miłość”, „M jak miłość”, „Gliniarze” i innych. Do tej pory współpracowała z teatrami Dramatycznym, Syrena, Rampa, Kamienica. W swoim dorobku ma spektakle zarówno dramatyczne, jak i musicalowe, m.in. „Czarownice z Eastwick”, „Monsters. Pieśń morderczyń”, „Chicago”, „Jeździec burzy”. Realizuje spektakl muzyczny „Być jak Marlene”, w którym wciela się w postać Marleny Dietrich. Wykonuje recitale piosenki kabaretowej, musicalowej, estradowej.

*****

Pierwsza studyjna płyta Ewy Lorskiej to świadomy głos w krainie łagodności – podkreślenie treści i zabawa formą. Album jest muzyczną interpretacją wybranych wierszy Marty Tondery, będących grą kolorów i symboli. Całość jest zróżnicowana klimatycznie i emocjonalnie, eksponuje naturę jako źródło ukojenia i lustro, w którym człowiek przegląda się ze swoimi uniesieniami i kryzysami, tęsknotami, przemijaniem i odradzaniem. 

Piosenki wykonywane są przez aktorkę do kompozycji Piotra Sawickiego i Witka Łukaszewskiego, z Robertem Osamem-Gyaabinem przy fortepianie. Za pozostałe instrumenty na płycie – gitary, akordeon, wiolonczela oraz realizację nagrań odpowiada jeden z mainstreamowych producentów muzycznych, kompozytor i multiinstrumentalista Marek Yan Kisieliński.

*****

Marta Tondera-Tuzinek, z zawodu i powołania nauczycielka języka polskiego, poetka z wyboru, malarka z przypadku, idealistka z natury.

Album “Szmaragdowa” można zamówić pod linkiem: https://sklep.martatondera.pl/

 

Leave a Reply