Mariusz Duda z albumem “Interior Drawings”

„Interior Drawings” to trzecia i ostatnia już część pandemicznej trylogii, którą Mariusz Duda zapoczątkował wydanym w czerwcu 2020 albumem „Lockdown Spaces”i kontynuował wydanym w kwietniu 2021 „Claustrophobic Universe”.

Na albumowy cykl „Lockdown Trilogy” składa się minimalistyczna instrumentalna elektronika, wzbogacana jedynie przez sample i fragmentaryczne użycie głosu.

Interior Drawings” to płyta zainspirowana… pracą, pasją, procesem twórczym, „lockdownem” na własne życzenie.

Interior Drawings”, to przede wszystkim album o… tworzeniu albumu. To opowieść o tym jak wygląda proces przepływu myśli i co dzieje się w głowie osoby, która postanawia stworzyć jakiś projekt.

fot. materiały prasowe

Symboliczne sample „rysowania”, które pojawiają się w trakcie słuchania albumu, mogą być wszystkim: pisaniem powieści, malowaniem obrazu, reżyserią filmu, tworzeniem projektu architektonicznego, wymyślaniem albumu z muzyką, czy jakimkolwiek innym procesem twórczym zaczynającym się od przysłowiowej „czystej kartki”.

Interior Drawings” dostępny jest na kasetach magnetofonowych, natomiast wydanie zbiorcze całej trylogii przewidziane jest na 2022 rok.

 

Leave a Reply