Duet Rozbój w biały dzień prezentuje utwór “Gdybyś tu był”

30 listopada ukazał się debiutancki album duetu Rozbój w biały dzień. Płyta “Trip” pojawiła się fizycznie, ale dostępna jest też we wszystkich serwisach cyfrowych. Najnowszym singlem promującym ten album został utwór “Gdybyś tu był”, do którego powstał teledysk.

fot. materiały prasowe

Jacek tworzy muzykę, Gosia pisze i śpiewa. Współpraca nawiązała się bardzo naturalnie. Jacek już w 2019 roku miał gotową większość materiału na płytę, jednak dopiero podczas pandemii udało się wypracować spójną koncepcję albumu i go skończyć. Jacka inspiruje przede wszystkim szeroko pojęta muzyka elektroniczna, Gosię zawsze ciągnęło w stronę soulu. Wspólnie starali się znaleźć to, co ich łączy i zawrzeć te elementy w swoich utworach.

 

Trochę o płycie “Trip“:

Tą płytą chcieliśmy rozliczyć się z rzeczami, które są dla nas ważne. Z naszymi uczuciami, tęsknotami i lękami. Zarysy utworów w wersjach instrumentalnych powstawały już w 2017 roku, jednak przeleżały trochę czasu w szufladzie. Szuflada otworzyła się w pandemii, mniej więcej pod koniec 2020 roku. Prawie każdą wolną chwilę spędzaliśmy w naszym domowym studio. Wszystkie wokale nagraliśmy w niewielkim pokoju naszego wynajmowanego mieszkania na warszawskiej Woli. Za mix i mastering odpowiada Wiktor ze znanego warszawskiego studia NOBOCOTO.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply