Grzegorz Turnau i Igor Herbut w utworze “Zupa na Plantach”

Grzegorz Turnau napisał słowa i muzykę do piosenki “Zupa na Plantach”. Do wspólnego wykonania zaprosił Igora Herbuta. A klip to owoc spotkania przy stole w Żywej i na ulicach Krakowa.

W “Zupie” na Plantach robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby budować trochę bardziej wrażliwy świat, w którym człowiek potrzebujący nie jest zostawiany sam sobie. Dlatego tworzymy różne przestrzenie, w których ścieżki osób bezdomnych i tych, które domu nie mają, mogą się przecinać, jest czas na wzajemne poznawanie się i zauważenie w drugim człowieku człowieka, a nie kierowanie się jakimiś krzywdzącymi generalizacjami. Staramy się też uwrażliwiać wszystkich na problemy i wyzwania związane z bezdomnością, ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

fot. materiały prasowe

Dlatego na nasze 5. urodziny zaprosiliśmy do wspólnego działania wspaniałego, wrażliwego artystę. Poprosiliśmy go, żeby za pomocą słowa i muzyki opowiedział o tym wszystkim, co dla nas najważniejsze. I tak doszło w Żywej Pracowni do wyjątkowego spotkania. Takiego, jakie lubimy najbardziej. Takiego, gdzie jesteśmy razem i czujemy się ze sobą dobrze. Ludzie pozornie różni, ale bardzo sobie bliscy. Artyści, wolontariusze, osoby w kryzysie, ludzie w różnym wieku. I nagraliśmy coś pięknego.

“Zupa na Plantach” nie dostaje żadnego wsparcia ze środków publicznych. Działamy dzięki zaangażowaniu naszych Wolontariuszy oraz wsparciu finansowym naszych Darczyńców. Jeśli chcesz nas wesprzeć, możesz to zrobić tutaj: https://zupanaplantach.pl/przekaz-dar…

*****

Słowa, muzyka: Grzegorz Turnau

Wykonanie: Grzegorz Turnau – wokal, fortepian Igor Herbut – wokal

Maciej Mąka – gitary

Robert Kubiszyn – gitara basowa

Cezary Konrad – perkusja

Wojtek Olszak – hammond, cs80

 

Leave a Reply