Dawid Podsiadło zapowiada koncertowy album “Leśna Muzyka”!

Dawid Podsiadło po raz pierwszy w swojej karierze wyda album koncertowy. Będzie on zapisem wyjątkowej trasy artysty, zatytułowanej “Leśna Muzyka”. Premiera płyty odbędzie się już 3 grudnia 2021.

fot. Michał Murawski

Trasę promowały single: “Matylda”, “Najnowszy klip”, “Trójkąty i kwadraty” i “Małomiasteczkowy”, nagrane podczas sesji akustycznej w Tatrach.
Bilety na “Leśną Muzykę” zostały wyprzedane w kilka minut, a koncerty były zagrane w składzie rozbudowanym o sekcję dętą.

Pierwotnie trasa miała trwać 6 miesięcy, jednak przerywana pandemią w 2020 roku, zakończyła się dopiero rok później. W trakcie 17 miesięcy Dawid Podsiadło zagrał 57 koncertów, odwiedzając 16 miast.

Artysta podejmował tematykę problemu nadmiaru plastiku, z którego została zbudowana “leśna” scenografia. Miało to na celu uświadomienie fanom, iż jeśli nie zaczniemy dbać o nasze środowisko, niedługo tak właśnie będą wyglądać nasze lasy.

“Przygotowując tę trasę koncertową mieliśmy wizję zielonej, liściastej i leśnej oprawy. Szybko jednak uświadomiliśmy sobie, że nasza romantyczna wizja często odbiega od rzeczywistości i wystarczy krótki spacer po lesie, by dostrzec sterty śmieci i inne ślady szkodliwej działalności nieodpowiedzialnych ludzi. Przewrotnie postanowiliśmy więc, że nasza „Leśna Muzyka” będzie miała łyse i uschnięte drzewa, wykonane z pozyskanych z recyclingu plastikowych butelek, jako obraz postępującej degradacji przyrody i środowiska naturalnego.”  – mówi Dawid Podsiadło

Premiera płyty zaplanowana jest na 3 grudnia, a fani, którzy brali udział w koncertach mogą zamówić wyjątkową, limitowaną edycję z dodatkowymi utworami. Szczegóły zamówienia wersji limitowanej posiadacze biletów mogą znaleźć na skrzynkach mailowych w wiadomości od serwisu eBilet.

Wkrótce Dawid w swoich mediach społecznościowych przekaże informacje o wyjątkowych limitowanych, numerowanych winylach.

Tracklista:
1. Intro/Bela – Live
2. Matylda – Live 
3. No – Live 
4. Forest – Live 
5. W Dobrą Stronę – Live   
6. Kosmiczne Energie feat. Ralph Kaminski – Live 
7. Małomiasteczkowy – Live   
8. Trofea – Live 
9.  Pastempomat – Live   
10. No Part II/LIS – Live 
11. Nie Kłami – Live 
12. Nieznajomy – Live   

 

Leave a Reply