Kapela Bożków i ich nowy singiel. Obejrzyj klip do utworu “RYSIU”

Kapela Bożków powraca z nowym singlem “RYSIU”, do którego powstał teledysk. Piosenka pochodzi z wydanej w 2020 roku płyty “Bożków Kapela”.

“RYSIU… czyli piosenka za dwa złote 🙂 to klip do utworu z wydanej w 2020 roku płyty “Bożków Kapela”, który opowiada piękną historię… no właśnie, jaką? Jak myślicie, co w życiu jest najważniejsze??? Zobaczcie sami!”. – Kapela Bożków

KAPELA BOŻKÓW powstała w połowie 2018 roku jako kwartet na trąbkę (Sebastian Pachecki), gitarę (Oskar Babiak), gitarę basową i wokal (Wojtek Grzesiak) oraz perkusję (Paweł Fadiejew). Pierwszy rok ich twórczości to summarum czterech muzycznych osobowości, które połączyły swoje pasje, aby stworzyć coś nowego – mieszankę jazzu, funky i rocka.

fot. materiały promocyjne

Pod koniec 2019 roku Sebastiana zastąpił Jacek Mokrzan, który prócz trąbki wniósł w ich brzmienie również harmonijkę. Mają za sobą sporo koncertów głównie na terenie Dolnego Śląska, skąd się wywodzą.

Zwieńczeniem pracy w ich założycielskim składzie jest pierwszy krążek zatytułowany “Bożków Kapela”, który ujrzał światło dzienne w czerwcu tego roku. Płyta została zarejestrowana na tzw. setkę, co pozwoliło uzyskać ciekawy efekt grania na żywo. Na płycie znajduje się osiem różnych stylowo utworów, głównie instrumentalnych, ale także z wokalem.

*****

Kapela Bożków w obecnym składzie to:

gitara – Oskar Babiak trąbka, harmonijka – Jacek Mokrzan gitara basowa, voc – Wojtek Grzesiak perkusja, voc – Paweł Fadiejew

na płycie: trąbka – Sebastian Pachecki oraz gościnnie alt sax – Marlena Pachecka

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply