Karo Kleta z utworem “Zakochałam się a Ty nie” [RECENZJA]

“Zakochałam się a Ty nie” to nowa propozycji wokalistki i autorki tekstów – Karo Klety. Jak informuje sama artystka: “to kawałek napisany w nowym dla mnie klimacie”. Producentem piosenki został Michał Wasilewski.

fot. materiały prasowe

“Zakochałam się a Ty nie” to chilloutowa, wręcz relaksująca, ale też refleksyjna propozycja Karo Kleta. Przyciąga więc uwagę spokojna i dosyć klimatyczna forma samej kompozycji. Do tego dochodzi łagodne, ale niezwykle świeże brzmienie, które nie przynosi bezrefleksyjnego odbioru. Sam utwór został zmyślnie skonstruowany i wyprodukowany na możliwie wysokim poziomie (producent – Michał Wasilewski). Na pierwszym planie jasno, ale też niezwykle przyjaźnie prezentuje się głos samej wokalistki. Jedynie nad czym należałoby popracować to tekst.

Choć słowa są wynikiem bezpośrednich emocji, które niewątpliwie zostały określone dosyć czytelnym przekazem, to momentami rażą dosłownością (do tego nie zawsze sprawdzają się zawarte w nim rymy). Niemniej nie umniejszają one samej piosence, bo są wynikiem pewnej szczerości i odnajdują swoje uzasadnione miejsce w takim kolorycie artystycznym. Być może dodanie jakiegoś wyraźniejszego elementu instrumentalnego, nadałoby większej istotności samej kompozycji, jednak trzeba zauważyć, że wokalistka nie chciała przeforsować całości. Dzięki temu udało się utrzymać temperaturę piosenki na jednakowym poziomie. Nie da się ukryć, że Karo Kleta obrała określony kierunek muzyczny. I bardzo dobrze. Teraz tylko powinna być otwarta na nowe brzmienia, rozwijając pomysły zawarte w tej całkiem przyjemnej propozycji. Jest dobrze, ale może być jeszcze lepiej.

*****

Do utworu “Zakochałam się a Ty nie” powstał amatorski teledysk.

Pomijając to, że śpiewam “od zawsze”, bardzo to kocham i chciałabym to robić na zawsze, to chyba najważniejsze, co powinnam powiedzieć to, że dzięki muzyce, na co dzień się uśmiecham… Zostawiam w słowach i dźwiękach swoje uczucia, smutki. Mimo tego chłodu zewsząd, wierzę w ludzką wrażliwość i w to, że muzyka łączy i sprawia, że czujemy, że nie jesteśmy sami w tych emocjach, i to pomaga.

“Zakochałam się a Ty nie” to kawałek napisany w nowym dla mnie klimacie, ale tak właśnie odmiennie go poczułam i usłyszałam w głowie, gdy pisałam tekst i melodię. Został on wyprodukowany przez Michała Wasilewskiego – to mój pierwszy taki profesjonalnie zrobiony numer. Tą piosenką chciałam oddać to uczucie, kiedy po tej mieszance smutku, frustracji i beznadziei, przychodzi już luz i ulga, można się śmiać i złapać dystans. Zakochanie od pierwszego wejrzenia może być dość beznadziejne, ale i jest ekscytujące. I dlatego nie daje nam spać. – Karo Kleta

Słuchaj utworu “Zakochałam się a Ty nie” w serwisie Spotify: https://open.spotify.com/album/7F1Wy0lyYaDKs1w5a8kJuO

 

Leave a Reply