Skubas w nowej wersji utworu “Od dziecka”. Zapowiedź jubileuszowej płyty Noviki

Novika zaprezentowała nową wersję utworu “Od dziecka”, w której gościnnie zaśpiewał Skubas oraz syn wokalisty – Borys. Jest to zapowiedź specjalnego albumu Noviki, który ukaże się z okazji jej 20 lecia działalności artystycznej.

fot. materiały prasowe

Trudno wyobrazić sobie polską scenę klubową bez Noviki. Tak, Kasia Nowicka stała się „kobietą-instytucją”, będąc przez ostatnie lata: wokalistką, DJ-ką, dziennikarką, jak i promotorką młodych talentów, których muzykę grywa w swoich audycjach radiowych. Trudno też uwierzyć, że od debiutu tej niezwykle aktywnej na scenie i klubowych parkietach artystki minęło już 20 lat!

Wszystko zaczęło się od piosenki „Where Is The Love” zespołu Futro, zamieszczonej na płycie dołączonej do legendarnego magazynu muzycznego „Machina”.

W 2001 roku światło dzienne ujrzało pierwsze oficjalne wydawnictwo z udziałem Noviki – piosenka „T.Time” nagrana z Andrzejem Smolikiem na jego pierwszy, kultowy album. Reszta jest historią, która wciąż się pisze. A jej najnowszym rozdziałem jest nadchodząca płyta „Novika 2.0” z reinterpretacjami klasyków Noviki – w nowych wykonaniach.

Do tego szalonego przedsięwzięcia nasza bohaterka zaprosiła artystów, którzy już wcześniej z nią współpracowali (Skubas, Agim, Envee, Baasch, Buslav, Loco Star, Kasai), ale też takich, z którymi niedawno połączyła muzyczne drogi (Natalia Grosiak, BOKKA, ATLVNTA, Arek Kłusowski, Blauka). W niektórych wersjach słychać samą Novikę, w innych udało jej się połączyć artystów, którzy wcześniej ze sobą nie współpracowali.

Wybór pierwszego singla padł na utwór, do którego Novika zaprosiła Skubasa. Zaśpiewał i na nowo zaaranżował piosenkę „Od Dziecka” z albumu „Bez Cukru”. W oryginalnym utworze Novice towarzyszy córka Nina, więc pojawił się również synek Skubasa-Borys, dał się namówić na swój wokalny debiut.

Skubas:
Od Noviki wszystko zaczęło się „ na poważnie”. Dzięki współpracy przy „Tricks of life”  zauważył mnie Kayax, a także Smolik, który potem zaprosił mnie do zespołu. To z Noviką zagrałem pierwszy raz na Openerze, zacząłem grać „profesjonalne”  koncerty. Cieszę się, że mogę uczestniczyć po tak wielu latach w jej jubileuszowym projekcie. Sam wybór utworu dokonał się niejako sam. Jesienią 2019 roku słuchałem jej płyty i urzekł mnie przekaz refrenu piosenki „Od dziecka”. Dwa lata później sugestia Noviki jaki utwór mam wziąć na warsztat była czymś oczywistym. Nigdy też nie marzyłem nawet o tym, że zaśpiewam w piosence ze swoim synkiem, ale stało się! Cieszę się też, że mogłem postawić pierwsze kroki jako producent muzyki elektronicznej.

Premierę albumu „Novika 2.0” przypieczętuje wyjątkowy koncert w klubie Niebo 26 listopada – LET’s REWIND: 20 LAT OD DEBIUTU. Nie zabraknie na nim muzycznych wspomnień oraz nuty nostalgii – opakowanych jednak w estetykę muzyczną odpowiednią do roku 2021. Na scenie zabrzmią utwory ze wszystkich albumów artystki, ale również te najważniejsze z ostatniej płyty „Bez Cukru”. Novice towarzyszyć też będzie jej zespół – Miłosz Oleniecki (klawisze, elektronika) oraz Rafał Dutkiewicz (perkusja). Wśród gości między innymi: Skubas, ATLVNTA, Loco Star (pierwszy występ po długiej przerwie zespołu!), Arek Kłusowski, Kasai.

 

Leave a Reply