Agata Kuliczkowska prezentuje utwór “Być może” [RECENZJA]

“Być może” to trzeci singiel Agaty Kuliczkowskiej, który zapowiada debiutancki album wokalistki. Nowy utwór także został wydany za pośrednictwem Delphy Records.

Agata Kuliczkowska coraz mocniej zaznacza swoją obecność na polskiej scenie muzycznej. “Być może” to już kolejna odsłona twórczości młodej wokalistki, poszerzająca przestrzeń artystyczną, w której Agata porusza się z niewątpliwym wdziękiem. Nowa propozycja porusza ciepłem wydobytym z brzmienia instrumentów, a także przyjemną aranżacją, uwypuklającą starannie zaznaczoną melodykę. Choć jest to piosenka popowa, to wiele w niej szlachetnych odniesień i subtelnych wtrąceń muzycznych, które nadają jej jakościowej istotności. Zwraca uwagę nienachalny ton utworu, ale także urokliwy, a przy tym dojrzały w swym przekazie wokal artystki.

fot. okładka singla

Dzięki temu słychać, że jest to propozycja będąca faktycznym odbiciem jej wrażliwości. Lekki charakter “Być może” nie sprawia, że kompozycja staje się kłopotliwa w odbiorze. Wręcz przeciwnie, udało się stworzyć klimat, który otula tę piosenkę, podobnie jak proste, ale na swój sposób ważne w takim otoczeniu muzycznym słowa wokalistki. Najważniejsze, że udało się uniknąć banału, przez co premierowy utwór staje się jej bezpretensjonalną wypowiedzią artystyczną. Przy tym idealnie pasuje do obecnej pory roku, wywołując wspomnienia związane z tym, co już minęło. Warto więc czekać na cały album.

*****

Dobry na nostalgiczne jesienne wieczory, w które wspominamy ciepłe letnie noce, długie rozmowy do rana i namiętne chwile. Jest to ostatni singiel przed albumem, nad którym pracuje teraz Agata.

Agata urodziła się w Kielcach, jest absolwentką Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Jest jednak częstym gościem zarówno w Kielcach jak i w Krakowie.

Kocha wyrażać się w sztuce, czego próbowała już na wielu płaszczyznach, w aktorstwie, projektując ubrania, malując, fotografując (co dalej robi czynnie na swoim prywatnym Instagramie) pisząc wiersze i teksty do szuflady. Jest bardzo wrażliwą osobą i czuje silną potrzebę, aby utrwalać swoje przemyślenia za pomocą sztuki. Bardzo mocno wspomina Warsztaty, w których uczestniczyła w WDK w Kielcach, prowadzonych przez św.p. Piotra “Kubę” Kubowicza. Na warsztatach uczestnicy obserwowali tworzenie utworów muzycznych od podstaw, na podstawie tekstów wierszy, następnie ćwiczyli, śpiewali na koncertach i nagrali płytę.

*****

Agata z natury gna do przodu, kocha podróżować w nowe miejsca i próbować nowych rzeczy. W 2020 roku Agata rozpoczęła nową wielką przygodę – współpracę z warszawską wytwórnią Delphy Records, wyciągając z szuflady swoje zapiski i muzyczne pomysły. Efektem współpracy jest debiutancki singiel Agaty pod tytułem “Stalowa”. Utwór ten, jak opisuje Agata, to pierwsze wrażenie, które sprawia, czyli pokazanie się większej grupie odbiorców w masce, jaką nosi na co dzień, gdy zgrywa przed wszystkimi twardzielkę. Klip muzyczny swoją formą i charakterem uzupełnia treść utworu.

Do swoich dwóch dotychczasowych utworów Agata Kuliczkowska stworzyła klipy muzyczne przy współpracy Studia Filmowego Cannonade.

Wcześniej poznaliśmy dwa utwory artystki – “Stalowa” i “Imbiru smak”.

Utwór dostępny w serwisach cyfrowych: https://www.delphy.pl/BycMoze

 

Leave a Reply