Natalia Szczypuła prezentuje nowy utwór “Lukier”!

“Lukier” to nowy utwór Natalii Szczypuły. Tym razem wokalistka postawiła na nagranie w formie Live Session. W nagraniu singla wziął udział zespół liczący aż 11 muzyków.

Oprócz wokalu Natalii w piosence usłyszymy trąbkę, saksofon tenorowy, saksofon barytonowy, trzyosobowy chórek i towarzyszącą wokalistce stałą sekcję. Utwór nosi przewrotny tytuł „Lukier”, choć motywem przewodnim piosenki jest „karmel” symbolizujący słodkie uczucie łączące dwójkę ludzi. Trudno przypisać jej jeden konkretny gatunek muzyczny – choć melodia i kompozycja mają popowy charakter, to brzmienie zespołu pozostaje niezmienne soulowe, a innowacje harmoniczne, akcenty i szybkie pasaże nadają utworowi lekki odcień nowoczesnego jazzu. Za produkcję i aranżację utworu odpowiada pianista – Mateusz Witkowski.

fot. materiały prasowe

Natalia Szczypuła – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, wokal coach. Finalistka 11 edycji The Voice of Poland i laureatka nagrody Grand Prix na Ladies Jazz Festival Gdynia 2021. Wychowywała się w domu, w którym królowała muzyka gospel, stąd jej miłość do gospel i soulu. W jazzie zakochała się podczas nauki we Wrocławskiej Szkole Jazzu i studiów na London Centre of Contemporary Music w Wielkiej Brytanii.

W swojej muzyce łączy ze sobą te style, często wzbogacając je odrobiną popowej lekkości. Cechą wspólną jej piosenek są zapamiętywalne melodie i motywy osadzone w soulowej warstwie muzycznej. Pomysły na piosenki przychodzą do niej nagle i bez ostrzeżenia, dlatego w domu ma zawsze pod ręką pianino.

Koncertuje w Polsce i za granicą. Wśród miejsc, które odwiedziła w swojej muzycznej historii można np. wymienić Chiny – w 2019 roku zaśpiewała w Filharmonii w Szanghaju u boku Natalii Grosiak (Mikromusic).

Na co dzień śpiewa we wrocławskim klubie jazzowym – Vertigo Jazz Club – i kończy pracę nad albumem autorskim. Jej piosenki dostępne są w serwisach streamingowych (Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music itd.),można usłyszeć je również na antenie radiowej Trójki i Czwórki, Radia RAM, Radia Wrocław Kultura, Radia Gdańsk.

Wśród swoich inspiracji Natalia wymienia takich artystów, jak Stevie Wonder, Erykah Badu, czy LEDISI.

 

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz