Premiera debiutanckiej EP “On becoming a human” zespołu YANTRA

“On becoming a human” to debiutancka EPka zespołu YANTRA. Jak mówią o sobie: “poruszamy się w granicach muzyki alternatywnej – post rocka, stonera, elektroniki, ze sporą domieszką psychodelii.”

Dziadek cenił Stinga, posiadał wybór jego singli. Ale, jak mu się zdawało, w roku 2012 widział śpiewaka “spitego gorzej świni”, wchodzącego do klubokawiarni na rogu Wschodnia-Włókiennicza; spotkanie to ugruntowało dziadka w pogardzie dla śpiewaków profesjonalistów, magów, którzy domagają się złotego ludwika, za co przyrzekają pokazać cuda, a na koniec za sto su pokazują własny tyłek.

My – tacy nie jesteśmy.

fot. materiały prasowe

Poruszamy się w granicach muzyki alternatywnej – post rocka, stonera, elektroniki, ze sporą domieszką psychodelii. Inspirują nas m.in. Deftones, Isis, Sigur Rós, Gunship, Garbage, Windhand, Paradise Lost. W obecnym składzie gramy od niedawna, bo od około pół roku. Obecna jesień jest naszą pierwszą pełnoprawną zespołową jesienią – wypuszczamy debiutanckie EP, gramy koncerty, w listopadzie wchodzimy do studia nagrać kolejny album.

Debiutancka EP “On becoming a human” została nagrana i wyprodukowana w Control Room Studio w Łodzi.

Jako zespół Yantra jesteśmy świeżynką, na początku drogi. 

*****

YANTRA to:

Maria Wawreniuk
Bartłomiej Dulewicz
Mateusz Urbaniak
Michał Wysocki

 

fot. okładka EP

Leave a Reply