Kinga i Karolina Pruś z premierą utworu “Dar” [RECENZJA]

Piosenka „Dar” to drugi i tytułowy singiel z nadchodzącej płyty Kingi i Karoliny Pruś. Do utworu powstał wyjątkowy teledysk.

Kinga i Karolina Pruś posiadają umiejętność swobodnego łapania dźwięków, jakby były one chmurkami, które zaraz uciekną. Poprzez muzykę potrafią materializować, to co wydaje się nieuchwytne, delikatne, wręcz kruche. Artystki kolejny raz pokazują, że dzięki odrobinie szlachetności, ich twórczość zyskuje pięknego kolorytu. Wrażliwość duetu bywa urzekająca, czego najlepszym przykładem jest nowa piosenka sióstr zatytułowana “Dar”. To utwór, który stoi niejako w kontrze do pierwszego singla “W głowie”, choć wciąż mieści się w naturalnie zaznaczonej charakterystyce Kingi i Karoliny. Bo tym razem można mówić już o pewnej materii artystycznej, która staje się wyznacznikiem ich poczynań.

fot. Anna Michalska

To propozycja mieszcząca się gdzieś na granicy niebanalnego popu i eleganckiej, jakże melodyjnej alternatywy. Ten pierwiastek czystej piosenki jest w tym przypadku niezwykle ważny, bo wyzwala drzemiący w niej potencjał przebojowości. Nie jest to jednak oczywista kompozycja, którą natychmiast zaakceptują duże rozgłośnie radiowe. A szkoda. Ważniejszy staje się po prostu słuchacz, który otrzymuje utwór na wysokim poziomie artystycznym. Tym bardziej, że zwiewna piosenka unosi się na brzmieniu żywych instrumentów, co staje się walorem samym w sobie. Ważne jest także to, że siostry trafiły na odpowiedniego człowieka. Basista Paul Rutschka, bo o nim mowa, odpowiedzialny jest za produkcję, miks i mastering. To on wydobył głębię z utworu “Dar”, podkreślając charyzmę obu wokalistek. Dzięki temu, trudno przejść obojętnie obok poczynań siostrzanego duetu.

*****

Utwór, do którego powstał teledysk, opowiada o ciszy po burzy. O tym dniu, kiedy rozliczamy wewnętrze wojny i wychodzimy na plus. O powietrzu, które napełnia płuca i wlewa w nie szczęście, o niebie, które jest najlepszym widowiskiem dostępnym od zaraz i o miłości, która kiedy już zrozumie, jak jest wielka, zawiedzie nas tam gdzie jest spokój.

Album „Dar” będzie drugą płytą Kingi i Karoliny Pruś. Na krążku stworzonym przez bliźniaczki znajdzie się 11 utworów o bardzo zróżnicowanej stylistyce. „Dar” ukaże się na początku 2022 roku.

Praca nad albumem „DAR” rozpoczęła się w 2020 we współpracy z producentem i basistą Paulem Rutschką. Dotychczas Kinga i Karolina Pruś wydały dwa single. Pierwszy zatytułowany „W głowie” i drugi premierowy, czyli „Dar”.

Kinga i Karolina Pruś to bliźniaczki o odmiennych temperamentach, które łączy wspólny talent i pasja do muzyki. Mając za sobą sukcesy w wielu projektach, postanowiły tworzyć muzykę najbliższą swoim sercom. Obrazowe i intrygujące teksty, oprawione są muzyką będącą wypadkową fascynacji soulem, szeroko pojętą alternatywą.

Kinga i Karolina wraz ze swoim zespołem mają już za sobą m.in. zwycięstwo na Pif Paff Festiwalu, co umożliwiło im nagranie części materiału na debiutancką płytę. Ich muzykę doceniły również siostry Przybysz zasiadające w jury konkursu Discovered by Good Time Radio, przyznając Kindze i Karolinie II miejsce w kategorii “R’N’B-Soul-Blues-Alternative”.

Utwór dostępny w serwisach streamingowych: https://ffm.to/kingaikarolna_dar

 

Dodaj komentarz