Michał Rudaś i jego drugi nowy utwór “Kolory świata”!

Piosenka “Kolory świata” to kolejny premierowy autorski utwór Michała Rudasia, który wokalista napisał i nagrał po kilkuletniej przerwie wydawniczej.

W swoim poprzednim singlu „Naprawdę jesteś“, wydanym latem tego roku artysta przypomniał się ze swoją pasją do muzyki etnicznej, a w szczególności brzmień bliskowschodnich, cygańskich i indyjskich, a w najnowszym utworze „Kolory świata” idzie już o krok dalej zabierając słuchaczy w wielobarwną, muzyczną podróż dookoła świata. Usłyszymy tu w warstwie kompozycyjnej oraz aranżacyjnej inspiracje afrykańskie, bliskowschodnie, słowiańskie oraz indyjskie, wplecione w nośną, wpadającą w ucho melodię.

fot. Agnieszka Kacprzak

 

Już w pierwszych słowach i dźwiękach „Kolorów świata” artysta entuzjastycznie zaprasza słuchaczy do radosnego celebrowania życiodajnej natury. Wokalista mówi: „Mimo dzielących nas różnic, jak np. rasa, pochodzenie, status społeczny, preferencje czy przekonania w gruncie rzeczy jesteśmy jednością, bo wszyscy nosimy w sobie pragnienie życia i miłości oraz mamy wspólny skarb – Matkę Ziemię, która jest źródłem spełnienia wszelkich naszych pragnień.”

Do muzycznej współpracy nad utworem Michał Rudaś zaprosił znanych mu już z poprzednich projektów muzyków, którym podobnie jak i jemu, bliskie są kultury etniczne różnych krajów, w tym m.in Marcina Świderskiego (aranżacja, produkcja, mix, mastering, instrumenty klawiszowe, gitary elektryczne) z którym w 2013 roku stworzył swoją płytę “Changing” inspirowaną muzyką indyjską oraz poprzedni singiel „Naprawdę jesteś”. W nagraniach wzięli udział również: Mateusz Szemraj (oud, gitara akustyczna, gitara elektryczna), Piotr Malec (tabla), Anika Kamińska (djembe, dundun), Tomasz „Ragaboy” Osiecki (sitar), Patryk Stachura (gitara basowa), Błażej Gawliński (perkusja), Irena Kijewska (chórki).

Dopełnieniem muzyki jest abstrakcyjny obraz autorstwa Joartee (Joanny Ostrowskiej) pt. “Next planet”.

Utwór dostępny jest do posłuchania na kanale YouTube artysty oraz popularnych kanałach streamingowych, jak np. Spotify.

*****

Michał Rudaś to artysta nominowany do nagrody fonograficznej Fryderyk 2010 w kategorii Nowa Twarz Fonografii oraz laureatem nagrody Jury Sopot Top Trendy Festival 2009. Wokalista znany w Polsce z programów rozrywkowych tj. Jaka to melodia, Taniec z gwiazdami, The Voice of Poland i Twoja Twarz Brzmi Znajomo, a w Indiach ze swoich sukcesów w muzycznym telewizyjnym talent show “Dil Hai Hindustani” (2018), którego był półfinalistą. Od lat współpracuje z Orkiestrą Adama Sztaby oraz nagrywa polskie wersje piosenek do filmów animowanych (Tarzan 2, Mój Brat Niedźwiedź 2, Księżniczka na ziarnku grochu). Ma również na koncie muzyczno-teatralne projekty z warszawskim Teatrem Rampa i wrocławskim Teatrem Pieśń Kozła.
Michał Rudaś jest wieloletnim uczniem mistrza ragi indyjskiej Anupa Mishry, profesora Sanskrit Univerity w Varanasi w Indiach. Ma w dorobku 5 albumów, w tym 3 głęboko inspirowane muzyką indyjską: “Shuruvath” ,„Changing”, wydany z zespołem Healing Incantation album “Mystic India” oraz EP-kę „Wieloryby i syreny” i album „Brzask Bogów” nagrany z zespołem Lelek.

Artysta jest częścią projektu koncertowego „Mistyczne Indie”, w którym wraz z zespołem Healing Incantation wykonuje klasyczną muzykę indyjską oraz “Natya-Raaga”, łączącym klasyczną muzykę indyjską i taniec kathak.

 

Leave a Reply