ToTylkoCzłowiek z premierowym utworem “P.U.S.T.K.A” [RECENZJA]

“P.U.S.T.K.A” to premierowy utwór rapera, który występuje pod pseudonimem ToTylkoCzłowiek. Do kawałka powstał teledysk.

“P.U.S.T.K.A” to całkiem nieźle przygotowany utwór nie tylko od strony czysto muzycznej, ale także producenckiej. To przy okazji kawałek nasiąknięty przekazem samego twórcy, który znalazł pomysł na to, w jakiej formie chce zaprezentować własną wypowiedź artystyczną. Godne podziwu jest samo zaangażowanie i sprawnie zaprezentowana retoryka. Chociaż sam numer został uszyty na rapową nutę, to aranżacyjnie nie został umieszczony w typowej dla tego gatunku konstrukcji. Sama kompozycja posiada czytelną melodykę i znacznie szersze spektrum muzyczne, niekoniecznie określone tylko dla jednej kategorii muzycznej.

fot. materiały prasowe

Utwór bez wyraźnego zaznaczenia bitu został podrasowany przestrzennym brzmieniem, co akurat wyszło na jego plus, bo dzięki temu udało się podkreślić jego piosenkowy charakter. Kolorytu dodaje gościnny udział wokalisty Mariusza Chorużego, który w zderzeniu z dosyć szorstkim, mocno zaznaczonym przekazem ToTylkoCzłowieka staje się swego rodzaju “kontrapunktem” do jego interpretacji. “P.U.S.T.K.A” wygrywa szczerością i naturalnością, choć sam schemat kompozycji nie należy może do niezwykle oryginalnych. Zwraca uwagę także dynamika, która w sposób nieagresywny staje się wyznacznikiem jakości tego numeru. Warto poczekać na więcej, żeby przekonać się czy utwór jest wypadkową faktycznych zainteresowań artysty, a także tego, czy raper ma więcej pomysłów na swoje kolejne poczynania. Póki co jest całkiem przekonująco.

*****

“P.U.S.T.K.A” – tak brzmi najnowsza piosenka rapera, który zrobił odważny krok w życiu, biorąc udział w najnowszej edycji programu Najgorsze Polskie Tatuaże w telewizji TTV. Do utworu powstał teledysk. Dlaczego utwór nosi tytuł “P.U.S.T.K.A”? Posłuchajcie sami kawałka, w którym pojawił się gościnnie raper artysta, czyli Dzieciak. Natomiast w refrenie możecie usłyszeć znanego wokalistę z tamtego regionu – Mariusza Choruży.
Teledysk został nagrany nad zalewem Siemianówka, wśród krajobrazów rzeki Supraśl. Wszystko to mieści się we wschodniej części województwa Podlaskiego, tuż przy granicy z Białorusią.

fot. materiały prasowe

ToTylkoCzłowiek to raper, czyli Daniel Sz, który stoi za stworzeniem wielu utworów autorskich. Artysta nie boi się odważnych kroków w swoim życiu oraz w muzyce, czego dowodem jest jego premierowy kawałek “P.U.S.T.K.A”.

 

Leave a Reply