Laskoś prezentuje nowy utwór “Nie odchodź” [RECENZJA]

“Nie odchodź” to pierwszy utwór z EP zatytułowanej “Impreza jest nasza” projektu Laskoś Produkcja, za którym stoi Marcin Laskoś.

Nie da się ukryć, że Laskoś ma własny pomysł na twórczość, która staje wymiernikiem jego kreatywności. Artysta w umiejętny sposób dekonstruuje proste formy, robi miszmasz i tworzy oryginalny wyraz artystyczny naznaczony współczesnością z okolic przystępnej alternatywy, elektroniki i syntetycznego popu. Wszystko jednak mieści się w jakby celowo okrojonej, nieprzeładowanej pomysłami konstrukcji. Dynamika samej kompozycji wydaje na tyle porywająca, że można mówić o pewnego rodzaju przebojowości, ale nie tej typowo radiowej, ale takiej nacechowanej przystępnością we wciąż niszowym wymiarze.

fot. materiały prasowe

Ważne jest także to, że “Nie odchodź” odsłania trochę inne podejście do samej materii muzycznej względem wcześniejszych dokonać Laskosia, dzięki czemu okazuje się, że artysta potrafi zaskakiwać. Delikatniej Marcin podszedł też do samego zaprezentowania wokalu w tym numerze. Jakby celowo nieco się wycofał, tworząc tło do tak nieoczywistej faktury muzycznej. Na pewno nie jest to prosty w odbiorze kawałek, choć wymagałby też silniejszego zaakcentowania myśli przewodniej i samej melodyki, która wyróżniała się w utworze “Kiedyś dzwoniłaś codziennie”. Niemniej to ciekawy i ważny przystanek w dokonaniach Marcina, który zapowiada jego całą EPkę. Czekamy na kolejną odsłonę jego twórczości.

*****

Laskoś – multiinstrumentalista, wokalista, producent i songwriter. Nie boi się mieszać gatunków, z których czerpie inspiracje – finalnym rezultatem jego artystycznych poszukiwań jest połączenie popu z elektroniką i trapem. Wcześniej tworzył projekty z muzyką rockową i metalową. W maju tego roku poznaliśmy jego utwór “Kiedyś dzwoniłaś codziennie”.

“Utwory przychodzą do mnie w danym momencie jako pomysł, później wszystko sam rozwijam.” – Laskoś

Posłuchaj “Nie odchodź” w serwisach streamingowych: http://www.soundline.biz/LaskosNieOdc…

 

fot. okładka singla

Leave a Reply