Helaine Vis prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Ice”

„Ice” to nowy singiel młodej obiecującej singer-songwriterki Helaine Vis. Posłuchajcie przepełnionego emocjami utworu, który zapowiada debiutancki album artystki.

Jej delikatny i niepowtarzalny głos wnika pod skórę, uspokaja system nerwowy, hipnotyzuje i nie pozwala się oderwać. Utwór na nowo przedstawia ponadczasowy temat rozstania i złamanego serca. Tym razem z perspektywy osoby która zraniła i musi ponieść konsekwencje swoich czynów. Razem z artystką przechodzimy niemal wszystkie etapy rozstania – przez wyparcie, niedowierzanie, desperacką chęć walki o ukochaną osobę, aż po pogodzenie się z sytuacją.

fot. Iwona Wojtowicz

Lirycznie użyłam dwóch podobnie brzmiących słów „ice” i „eyes”. Uwielbiam dwuznaczności i grę słów.”

„I saw ice in his eyes now it’s melting” odnosi się do momentu, w którym zobaczyłam osobę którą zraniłam. Początkowo jego spojrzenie było lodowate i mocne. Następnie lód stopił się i zamienił we łzy. Jest wiele piosenek o rozstaniach i bólu, jaki powodują, ale perspektywa osoby która łamie serce jest często pomijana. Zadanie tego ciosu może być równie bolesne, jak otrzymanie go. Często nie ma zwycięzców, gdy miłość się kończy” mówi Helaine i dodaje:

„Muzycznie, chciałam żeby ten numer był zimny. Chciałam żeby słuchanie tej piosenki było synestetycznym doświadczeniem.”

„Ice” to trzeci singiel z debiutanckiego abumu „Pretty Cliché”, prawdziwie autobiograficznej płyty, która prowadzi słuchaczy w trudną, ale inspirującą podróż przez ostatnie lata jej życia. W tych dziesięciu piosenkach Helaine opowiada o jej szczęśliwych i nieszczęśliwych miłościach, zmaganiach ze zdrowiem psychicznym, wyboistej drodze do odnalezienia własnej tożsamości i próbach zrozumienia sensu życia. „Chciałabym w mojej muzyce poruszać każdy aspekt bycia człowiekiem, nie tylko sprawy wzniosłe i piękne, ale też trudne, niewygodne czy całkiem przyziemne. Nie boję się pisać o moich porażkach. Chciałabym żeby ludzie uczyli się na moich błędach”.

Album, częściowo sfinansowany przez fanów za pośrednictwem crowdfundingu, ukaże się 29 października 2021 roku pod skrzydłami berlińskiej wytwórni muzycznej Springstoff. Choć to fonograficzny debiut artystki, dała się już poznać sporemu gronu odbiorców, koncertując po całym kraju pod skrzydłami agencji koncertowej Borówka Music. Przez 3 lata zagrała około 80 koncertów w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce. „Dzięki tym koncertom mogłam serwować ludziom moje piosenki w najbardziej bezpośredni sposób w jaki się da. Dosłownie rozwoziłam ją po całej Polsce. Dzięki temu zyskałam wiernych słuchaczy którzy pomogli mi wydać moją debiutancką płytę”.

„Produkcja jest precyzyjna, delikatna i pełna intencji. Słychać w niej No Doubt i Garbage, ale także świeżość alternatywnego popu, dozowanego z inteligencją.” – Direct-Actu.fr La culture Pop dans les vains

*****

Helaine Vis to 25-letnia wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Jej twórczość opiera się na czterech filarach – szczerych tekstach, charakterystycznym głosie, emocjach i prostej muzyce. Takie połączenie serwowała słuchaczom, wraz z gitarzystą Grzegorzem Skoczylasem, przez pierwsze lata działalności muzycznej, publikując swoje utwory na YouTube, później grając koncerty pod skrzydłami agencji muzycznej Borówka Music. W 2 lata odwiedzili ze swoją muzyką ponad 40 miejscowości grając łącznie ponad 70koncertów.

Wystąpili na festiwalach takich jak Songwriter Łódź Festival, Spring Break Showcase, Tak Brzmi Miasto Showcase, Music Trail Festival, Sieradz Open Hair Festival, Juwenalia Krakowskie. Supportowali też norweski zespół FLUNK na ich tygodniowej trasie w 2019. Cały rok 2020 upłynął na dodawaniu do wyżej wspomnianej akustycznej bazy kolejnych warstw muzycznych, z których powstał debiutancki album artystki. Piosenki znajdujące się na tej płycie powstawały na przestrzeni ostatnich 10 lat. Mamy zatem piosenki o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, o poszukiwaniu, znajdowaniu i gubieniu miłości, o błędach i nauce, którą z nich wynosimy, o smutku i jego akceptacji…

*****

 

Leave a Reply