Dawid Kwiatkowski zwycięzcą w konkursie o Bursztynowego Słowika

Podczas drugiego dnia Top of The Top Sopot Festival poznaliśmy laureata Bursztynowego Słowika. Zwycięzcę widzowie wybrali w głosowaniu SMS-owym. W tym roku statuetka trafiła do Dawida Kwiatkowskiego.

O Bursztynowego Słowika walczyli w tym roku Grzegorz Hyży z piosenką “Król Nocy”, Viki Gabor z “Aferą”, Roksana Węgiel z “Koroną”, Margaret z “Tak na oko”, Dawid Kwiatowski z “Bez Ciebie”, Michał Szczygieł z “Nogą na gaz” oraz Arek Kłusowski z “Idealnym synem”.

Statuetkę zdobył Dawid Kwiatkowski. Tę informację przekazał na scenie prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. “Chcecie za rok, i za parę lat bawić się na festiwalu TVN-u? To wiecie, co macie robić” – powiedział prezydent miasta.

fot. materiały prasowe

Bursztynowy Słowik jest główną nagrodą festiwalu od 2005 r. W latach 70. i 80. była to nagroda poboczna – statuetkę wręczano w konkursach firm fonograficznych lub zwycięzcy w konkursie na interpretację polskiej piosenki.

Za projekt statuetki Bursztynowego Słowika odpowiadał Bogdan Mirowski. Ostatnie wykonane przez niego Bursztynowe Słowiki zostały wręczone Urszuli i Agnieszce Chylińskiej na Festiwalu TOPtrendy w 2014 roku.

Artysta o utworze: „Bez Ciebie przyszło do mnie we śnie. Obudziłem się o 3 w nocy z melodią w głowie i wiedziałem już, o czym będzie ta piosenka. W naszych czasach łatwo jest nam coś zepsutego po prostu wymienić na nowe i zazwyczaj tak właśnie robimy. A co by się stało, jakbyśmy najpierw spróbowali naprawić to, co nie działa dobrze? Jaki byłby tego efekt? Spróbuj, zaryzykuj i daj drugą szanse temu, co przynosiło Ci szczęście. Właśnie o tym opowiada mój najnowszy singiel, z którym wracam po blisko 2 latach muzycznej ciszy.” 

*****

Dodaj komentarz