Sara prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Po co” [PREMIERA]

“Po co” to drugi utwór zapowiadający nowy album Sary Jaroszyk zatytułowany pt. “NEOWISE”, której premiera przewidziana jest na październik tego roku. Do drugiego singla wokalistka zaprosiła Skipa, znanego między innymi z zespołu Miętha.

“Po Co” to piosenka o ścierających się osobowościach i poszukiwaniu kompromisu tam gdzie wydaje się być to niemożliwe. Przeplatające się zwrotki Sary i Skipa w zgrabny sposób tworzą dialog damsko-męski – dwa światy i dwie różne perspektywy na temat relacji, związków, przyjaźni. Piosenka powstała bardzo szybko, podczas jednego ze spotkań artystów. Wszystkie wokale zarejestrowane zostały w domowym studiu, chwilę po napisaniu tekstu i w takiej formie trafiły też do finalnej wersji utworu.

fot. Piotr Książek

 

Za produkcję utworu odpowiedzialny jest AWGS, za mix i mastering – Enzu. Klip do utworu wyreżyserował Piotr Książek.

*****

Sara Jaroszyk jest jedną z najlepiej zapowiadających się wokalistek młodego pokolenia – śpiewa, komponuje, pisze teksty, tańczy. Odkąd pojawiła się na muzycznej scenie, określana jest mianem zjawiskowej artystki. Od wielu lat współpracuje z zespołem P.Unity, a także z Rasmentalismem i Mięthą.

Z początkiem 2020 roku Sara nawiązała współpracę z producentami : AWGS, Kxllage i Mixtape Seoul, z którymi stworzyła zmysłowy i szczery materiał. Powstał spontanicznie, w krótkim czasie. W całości polskojęzyczne piosenki utrzymane są w klimacie R&B, hip hop, soul i eksplorują tematy związane z nieskrępowaną i złożoną kobiecością. Naturalna intymność tekstów i płynne brzmienie produkcji oferują świeżą perspektywę na gatunek R&B śpiewany po polsku.

“Sara jest jednym z największych talentów na polskiej scenie muzycznej” – Marek Sierocki, dziennikarz muzyczny

“Kwiat polskiej muzycznej młodzieży… Odkrycie! Jest absolutnie wspaniała, genialna, brzmi przepięknie. Momentalnie stałam się jej fanką.”Gabi Drzewiecka, dziennikarka muzyczna

“Karierę Sary z uwagą śledzę od kilku lat i niezmiennie imponuje mi – z jednej strony – jej konsekwencja w stawianiu kolejnych muzycznych kroków, a z drugiej wewnętrzna potrzeba do podnoszenia sobie poprzeczki coraz wyżej. I jedno i drugie zdecydowanie słychać w najnowszych utworach. Jeżeli pamiętasz Sarę z debiutanckiego krążka “Światłocienie”, to brzmienie jej nowej muzyki może Cię zaskoczyć. W wyrafinowany sposób zaciera granice między R’n’B, hip – hopem i popem czerpiąc ze wszystkich gatunków to, co najlepsze. Swoim najnowszym singlem Sara po raz kolejny udowadnia, że doskonale wie po co (;)) staje przed mikrofonem. Posłuchaj i zachwyć się – zanim stanie się to modne.” – Paweł Worobiej, dziennikarz muzyczny

*****

Sara – wokalistka, kompozytorka muzyki, autorka tekstów, absolwentka szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Od wielu lat współpracuje z zespołem P.Unity, a także z Rasmentalism i Mięthą, z którymi to zagrała na wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce. Na swoim koncie ma między innymi autorską płytę pt. “Światłocienie”, którą wydała pod swoim nazwiskiem (Sara Jaroszyk) pod koniec 2018 roku. Sarę można usłyszeć również na płycie legendy polskiego jazzu Michała Urbaniaka „Beats & Pieces” wraz z P. Unity, z którymi to wydała w 2018 roku płytę pt. “PULP” wyróżnioną, między innymi  nominacją do Fryderyka.

Słowa/śpiew – Sara, Skip

Produkcja – AWGS Mix/master – Enzu

 

Leave a Reply