Sandra Płodziszewska i jej premierowy utwór “Biegnę za Tobą” [RECENZJA]

“Biegnę za Tobą” to kolejna nowa propozycja młodej wokalistki Sandry Płodziszewskiej. Utwór, do którego muzykę i słowa napisała sama artystka, powstał we współpracy z producentem Hubertem Torzewskim.

Utwór “Biegnę za Tobą” to znaczący postęp w dorobku artystycznym wokalistki. Sandra Płodziszewska coraz odważniej i mocniej akcentuje przekaz ukryty we własnej twórczości, o czym świadczy właśnie jej premierowa propozycja. W stosunku do poprzedniego singla “Zagubiona”, mamy wyraźniej zaakcentowaną formę mieszczącą się gdzieś pomiędzy popem, a czymś znacznie szlachetniejszym. Namiastka poetyki oparta na znacząco rozciągniętych harmoniach kompozycji podkreśla jej niewątpliwą istotę. Także wokal artystki wydaje się pełniejszy, a przez to bardziej dojrzały.

fot. materiały prasowe

Z jednej strony dostaliśmy namiastkę elegancji, a z drugiej znaczącą głębię, która pozwala dostrzec od pierwszych dźwięków angażujący wydźwięk tego utworu. Warto dodać, że został on rozbudowany o partie instrumentów smyczkowych, podkreślających jego charakter. Do tego zwraca uwagę umiejętność budowania napięcia, która eksploduje całą gamą barw i emocji w uciekającym od patosu refrenie. Być może warstwa tekstowa wymaga jeszcze dopracowania, niemniej słowa stają się przekonujące w szczerości i konsekwencji poczynań artystycznych Sandry, która z pewnością jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczy. Póki co jest bardzo dobrze. Warto realizować własne plany oraz wierzyć w swoje umiejętności, tym bardziej, gdy efekty są tak satysfakcjonujące.

*****

“Biegnę za Tobą” to przejmująca opowieść muzyczna o walce z trudem pogodzenia się z tym co niezmienne jest. Utwór został napisany i skomponowany przez Sandrę Płodziszewską, wokalistkę i twórczynię utworów muzycznych. To już kolejna piosenka wokalistki. Jedną z jej wcześniejszych premierowych propozycji był wydany w marcu tego roku singiel “Zagubiona”.

“W momencie pisania utworu przeżywałam ciężki okres w swoim życiu. Godziłam się z rzeczami, na które fizycznie nie mamy wpływu. Po odejściu najważniejszej dla mnie osoby, uświadomiłam sobie jak ciężką drogę trzeba przejść, by móc odejść na tamten świat. Tak mi jej brakuje, że zatopiłam swój smutek w muzyce. Podążajmy własnymi ścieżkami, ale biegnijmy za tymi, za którymi warto! Utwór wzorowany jest nie tylko na podstawie moich przeżyć, byłam również obserwatorem wielu przykrych wydarzeń u swoich bliskich i przyjaciół, dlatego to im pragnę zadedykować ten utwór.” – jak informuje Sandra Płodziszewska i dodaje:

“Starałam się, aby piosenka wpadała w ucho oraz słuchacz mógł odnaleźć cząstkę siebie w utworze. Miał mieć on naturalne brzmienie. Utwór buduje napięcie, przejawia się w nim tajemniczość, jest poważny i przejmujący. Delikatne chórki nadają więcej charakteru piosence, nie wysuwające się na pierwszy plan smyczki, odgrywają istotną rolę w budowaniu napięcia.”

*****

”Biegnę za Tobą” dostępne jest na platformach streamingowych:

Spotify: https://spoti.fi/3lVmC4v Deezer: https://bit.ly/39isfoh Apple Music: https://apple.co/39klxxR Amazon Music: https://amzn.to/3ddx2s0

 

Leave a Reply