Sebastian Wojtczak prezentuje nowy utwór “SAM”

“Sam” to drugi singiel z zapowiadanej na ten rok debiutanckiej płyty Sebastiana Wojtczaka. Tym razem artysta sam zdecydował się napisać tekst, natomiast za kompozycję odpowiada Marcin Nierubiec, od lat współpracujący z największymi artystami na polskiej scenie muzycznej (Krzysztof Krawczyk, Doda, Maryla Rodowicz, Michał Bajor, Urszula).

Ten balladowy utwór odsłania własne przemyślenia Sebastiana, który debiutuje tym razem także jako autor tekstu, by jeszcze mocniej podkreślić osobiste emocje. Piosenka pokazuje też, że artysta, pozostając w zgodzie z sobą, tworzy repertuar, który nawiązuje do klasycznej muzyki pop. W tym przypadku tej bardziej szlachetnej, gdzie melodia stanowiła o prawdziwej wartości utworu.

fot. Michał Mandecki

 

Sebastian Wojtczak – od najmłodszych lat ma do czynienia z muzyką. Uczył się w podstawowej szkole muzycznej w klasie fortepianu. Pozostawił granie na instrumentach na rzecz śpiewania. Śpiewał na akademikach, przeglądach piosenki i brał udział w konkursach wokalnych, gdzie odnosił pierwsze sukcesy. Od lat posiada swój zespół, z którym koncertuje, wykonując niełatwy wokalnie repertuar. Wielokrotny uczestnik warsztatów muzycznych w Jaworkach, gdzie przewinęło się wielu artystów muzyki jazzowej, rockowej i popowej. Koncertował na prestiżowej scenie Muzycznej Owczarni.

Doceniony przez popularnych artystów – Kubę Badacha, Piotra Cugowskiego i zespół Afromental. Ela Zapendowska powiedziała o nim, “że już dawno nie słyszała tak ciekawego męskiego głosu”.

Uczestniczył w wielu programach talent show. Odnosił pewne sukcesy, przechodząc przez kolejne etapy programów  – “Bitwa na głosy”, “Must Be the Music”, “Szansa na sukces”. Dwukrotny uczestnik “The Voice of Poland”, gdzie występował także jako duet wokalny. Muzyce poświęca cały wolny czas, pracując nad autorskim repertuarem. Obecnie zbiera materiał na pierwszy solowy album. Premierowe kompozycje to efekt muzycznych poszukiwań artysty. Jednym z kompozytorów, którzy użyczyli swojego talentu jest od lat ceniony Marcin Nierubiec (tworzył dla Maryli Rodowicz, Katarzyny Cerekwickiej, Krzysztofa Krawczyka, Dody i Michała Bajora).

W czerwcu 2019 roku Sebastian zdobył nagrodę Grad Prix na XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Lat 60. i 70. w Wyszkowie. Koncertował dotąd w całej Polsce, m.in. supportował Margaret. W kwietniu 2021 zadebiutował debiutanckim singlem “Pierwszy krok”, do którego powstał teledysk kręcony w wyjątkowej scenerii EC1 w Łodzi.

 

Leave a Reply