MAN’iek prezentuje nowy utwór “Tak to jest” [RECENZJA]

“Tak to jest” to premierowy utwór projektu MAN’iek, do którego powstał teledysk. Klip można obejrzeć za naszym pośrednictwem.

MAN’iek podąża muzyczną drogą, która od dawna naznacza ich artystyczne poczynania, pozostając w ten sposób wciąż wiernym sobie. Utwór “Tak to jest” pokazuje ich niesłabnące zamiłowanie do bluesa, który jednak zespół wykorzystuje na własne potrzeby w sposób nieco inny. Dzięki temu nowa propozycja projektu zaskakuje powiązaniem muzyki gitarowej z nowoczesnymi środkami wyrazu. Dostaliśmy więc piosenkę z czytelnie zarysowanym, na wskroś szlachetnym motywem bluesowym, połączonym z bardziej współczesnym sznytem aranżacyjnym, wykraczającym poza przewidywalną stylistykę. Zespół nie zrezygnował z istoty muzyki, która od lat gra im w duszy, co nadaje jakości tej dosyć przebojowej piosence.

fot. materiały prasowe

Sama kompozycja została podbita współczesnym rytmem, który wiążąc się z melodią opartą na gitarowej sensualności, staje się czymś istotnym w dorobku zespołu. Być może nie dla każdego taka muzyczna forma będzie dopuszczalna, bo jednak nie mamy do czynienia z typową propozycją odwołującą się tylko do czystego gatunku związanego z gitarowym, organicznym brzmieniem. Jednak właśnie takie rozwiązania muzyczne stanowią o sile i oryginalności zespołu, który zapewne wkrótce zaskoczy nas ponownie czymś równie ciekawym.

*****

MAN’iek od zawsze konsekwentnie trzyma się własnej muzycznej drogi – zawsze bezkompromisowo, tym razem mówi jak to jest!

Życie to pewna  droga, którą musimy przejść i tylko od nas zależy, jakie relacje łączą nas z innymi i w jakim kierunku zmierzamy.  Jak jest? Jest dobrze mieć swoją niepowtarzalną drogę i odkrywać świat każdego dnia od nowa.

Man’iek definiuje bluesa w nowym wymiarze i robi to w sposób charakterystyczny, nowatorski i przebojowy, zmieniając estetykę wyrazu klasycznych form, zaskakuje, ale pozostaje sobą. To mocny przekaz i oryginalny wrażliwy vibe.

Za klip, scenariusz, reżyserię “Tak to jest” odpowiada Michał Kopaniszyn.

*****

MAN’ iek (duet Marian Macioł / Tomek Szczęsny) to autorski projekt, spojrzenie na świat w bluesowym wymiarze i współczesnej estetyce, ale też koncertowych nawiązań do brzmień lat 90. Niezwykłe brzmienie tego projektu to efekt połączenia klasycznych bluesowych założeń we współczesnych aranżacjach.

W jego skład wchodzą Marian Macioł – akustyk, muzyk, przyjaciel i dobry duch środowiska bluesowego oraz Tomek Szczęsny – muzyk, gitarzysta w autorskim i bardzo osobistym wymiarze. 

Marian Macioł to prawdziwa kopalnia różnych branżowych historii, swego czasu nagłaśniał Tinę Turner i ZZTop, a Lecha Janerkę w wojsku namówił do gry na basie. Część z nich od lat krąży po Polsce, inne zostaną dopiero odkryte przez szerszego odbiorcę w związku z planowaną książką i premierowym wydawnictwem. 

 

Leave a Reply