Agata Kuliczkowska prezentuje utwór “Imbiru smak” [RECENZJA]

“Imbiru smak” to nowa, niezwykle przebojowa propozycja Agaty Kuliczkowskiej. Drugi singiel wokalistki, do którego powstał teledysk, został wydany za pośrednictwem Delphy Records.

Względem debiutanckiego singla zatytułowanego “Stalowa”, nowy utwór to znaczący postęp Agaty Kuliczkowskiej. Choć to dopiero druga piosenka, jaką wokalistka wypuściła pod własnym nazwiskiem, to tym razem jeszcze mocniej zaznaczyła własną osobowość, co w przypadku tego typu produkcji jest niezwykle ważne. Coraz wyraźniejsze kształtowanie się przemyślanej wizji artystycznej staje się wyznacznikiem jakości nowej, jakże udanej piosenki “Imbiru smak”. Jej nośny charakter nie został przeładowany nadmierną ilością sztucznych dodatków. Utwór prezentuje się bardzo naturalnie, a przy tym umiejętnie podkreślono przekaz, dzięki czemu staje się on dosyć przebojowym nośnikiem pewnych wartości.

fot. materiały prasowe

I pomimo rozrywkowego wymiaru samej kompozycji, która mieści się w szeroko pojętym popie, nie znajdziemy w niej sztucznych dodatków, mogących rzucać cień bylejakości. Całość została starannie dopracowana pod czujnym okiem producenta i współkompozytora Adama Rybaka. Ważne, że artystka zdecydowała się także na własny tekst, będący solidnym dopełnieniem całości. “Imbiru smak” to piosenka nagrana z rozmachem, ale nie mająca znamion silenia się na cokolwiek. I choć nie stanowi ona o istocie jakiegoś nurtu muzycznego w polskiej muzyce rozrywkowej, to bez wstydu pokazuje drogę artystyczną, którą Agata być może dalej będzie podążać. Dopełnieniem tego jest także solidna realizacji klipu.

*****

Agata wspomina, że imbir do dla niej ważna i piękna metafora, którą najlepiej zrozumieją smakosze sushi!

“Imbir oczyszcza kubki smakowe, pozwala poczuć mocniej i lepiej kolejne smaki. Poza tym rozgrzewa wraz z herbatą i piwem, a wszystko co z nim związane, kojarzy się bardzo przyjemnie 🥰 – dla mnie imbir to jednak przede wszystkim metafora oczyszczenia, wrócenia do punktu zero, przyjemnego ciepła, w którym jest najlepiej. Najczęściej dzieje się tak przy drugim człowieku, lub na skutek różnych zdarzeń. Jest to bardzo przyjemny i komfortowy stan umysłu i przepływu pozytywnej energii.”

Agata urodziła się w Kielcach, jest absolwentką Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Jest jednak częstym gościem zarówno w Kielcach jak i w Krakowie.

Kocha wyrażać się w sztuce, czego próbowała już na wielu płaszczyznach, w aktorstwie, projektując ubrania, malując, fotografując (co dalej robi czynnie na swoim prywatnym instagramie) pisząc wiersze i teksty do szuflady. Jest bardzo wrażliwą osobą i czuje silną potrzebę, aby utrwalać swoje przemyślenia za pomocą sztuki. Bardzo mocno wspomina Warsztaty, w których uczestniczyła w WDK w Kielcach, prowadzonych przez św.p. Piotra “Kubę” Kubowicza. Na warsztatach uczestnicy obserwowali tworzenie utworów muzycznych od podstaw, na podstawie tekstów wierszy, następnie ćwiczyli, śpiewali na koncertach i nagrali płytę.

*****

Agata z natury gna do przodu, kocha podróżować w nowe miejsca i próbować nowych rzeczy. W 2020 roku Agata rozpoczęła nową wielką przygodę – współpracę z warszawską wytwórnią Delphy Records, wyciągając z szuflady swoje zapiski i muzyczne pomysły. Efektem współpracy jest debiutancki singiel Agaty pod tytułem “Stalowa”. Utwór ten, jak opisuje Agata, to pierwsze wrażenie, które sprawia, czyli pokazanie się większej grupie odbiorców w masce, jaką nosi na co dzień, gdy zgrywa przed wszystkimi twardzielkę. Klip muzyczny swoją formą i charakterem uzupełnia treść utworu.

Do swoich dwóch dotychczasowych utworów Agata Kuliczkowska stworzyła klipy muzyczne przy współpracy Studia Filmowego Cannonade.

Utwór dostępny w serwisach cyfrowych: https://id.ffm.to/imbirusmak

 

Leave a Reply