Kolejny singiel Marcina Patrzałka – “Nocturne”

Kolejnym singlem Marcina Patrzałka – klasycznego instrumentalisty, który zasłynął w świecie poprzez telewizyjne talent show – został utwór “Nocturne”.

O tym 19-latku Simon Cowell (ojciec chrzestny sukcesu One Direction czy Little Mix) powiedział, że pokazuje po co stworzono gitarę. Marcin Patrzałek to muzyk obdarzony dynamiczną i olśniewającą wirtuozerią, a także unikalnym perkusyjnym stylem. Wykazuje niesamowitą pomysłowość jako aranżer i producent w wielu stylach i gatunkach. Nic więc dziwnego, że Sony Music Masterworks podpisało kontrakt z młodym polskim gitarzystą.

fot. materiały prasowe

18 czerwca ukazał się kolejny singiel artysty nagrany w tej wytwórni zatytułowany „NOCTURNE”. To unikalne, swobodne opracowanie słynnego Nocturnu Fryderyka Chopina op.9 nr 2. Tym razem usłyszymy go w wersji na gitarę z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego.

Marcin zyskał popularność po wygraniu IX edycji polskiego talent show „Must Be the Music” (2015), a następnie włoskiego „Te Si Que Vales” w 2018. Urzekł także publiczność telewizyjną, liczącą ponad10 milionów widzów w USA, docierając do półfinałów „America’ s Got Talent”.

Jego nagrania zgarniają ponad 100 milionów wyświetleń online (500.000 subskrypcji kanału YT, 550.000 followersów na Tik Tok i 300.000 na Instagram). Opracowanie utworu „Kashmir” zespołu Led Zeppelin natychmiast stało się viralem, zyskując podziw takich gwiazd jak: Jack Black, Tom Morello czy Paul Stanley.

Urodzony w 2000 roku w Kielcach, Marcin rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej w wieku 10 lat. Dwa lata później rozpoczął naukę technik flamenco pod kierunkiem hiszpańskiego gitarzysty Carlosa Pinany. Następnie zanurzył się w świecie perkusyjnego fingerstyle (wykorzystując cały instrument w nieoczekiwany i innowacyjny sposób) i rozwinął unikalny styl i brzmienie, które mimo młodego wieku, przysporzyły mu wielu fanów na całym świecie.

 

Leave a Reply