RYSY łączą siły z Jakubem Żyteckim. Nowy singiel „Night Is New”

„Night Is New” to najnowsza propozycja od duetu RYSY, w której gościnnie udzielił się progresywny gitarzysta Jakub Żytecki.. Artysta szerszej znany jest z występów w grupie Disperse oraz z solowej działalności artystycznej, w ramach której koncertował na całym świecie.

fot. materiały promocyjne

„Night Is New” to nieoczywiste połączenie muzyki elektronicznej z oryginalnymi partiami gitary, które wprowadza słuchaczy w soniczny świat pełen niezwykłej wrażliwości.

 

25 czerwca 2021 odbędzie się premiera nowego albumu RYSY, „4GET” jednej z najbardziej wyczekiwanych płyt na rodzimej scenie elektronicznej. To wyjątkowe wydawnictwo otwiera także katalog wytwórni Dyspensa Records, założonej wspólnie przez Wojtka Urbańskiego i Krzysztofa Gonciarza.

Po 3 latach przerwy kultowy duet Rysy powraca albumem pt. „4GET”! Krążek autorstwa Wojtka Urbańskiego i Łukasza Stachurko ukazuje się nakładem nowopowstałej oficyny Dyspensa Records 25 czerwca 2021 roku. Na płycie znajduje się 10 kompozycji, które doskonale łączą w sobie taneczną energię, oraz charakterystyczną dla duetu melancholię. Wśród zaproszonych na album gości znalazła się Justyna Święs znana z duetu The Dumplings, Michał Anioł, a także światowej sławy gitarzysta Jakub Żytecki. Nowy materiał duetu Rysy łączy w sobie to co najlepsze z ich pierwszej bestsellerowej płyty „Traveler” z nowym, bardziej progresywnym obliczem zespołu.

Na okładce pięknie wydanego winyla i płyty CD znalazł się obraz „Portret Galerii Arsenał” autorstwa Tymka Borowskiego, zaś za skład graficzny albumu odpowiada Mateusz Holak. To wszystko doskonale koresponduje z nowym materiałem, na którym artyści idą o krok dalej pod względem przestrzenności, oraz głębi emocjonalnego przekazu zawartego w ich muzyce.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply