Ania Byrcyn przedstawia debiutancki singiel „Chowam się”

“Chowam” się to premierowy singiel finalistki 11 edycji programu The Voice of Poland – Ani Byrcyn. Kompozytorem utworu jest Marcin Nierubiec.

fot. materiały prasowe

Ania Gąsienica-Byrcyn urodziła się w Kanadzie, ale w jej żyłach płynie podhalańska krew. Doskonale opanowała nie tylko śpiew góralski, ale i wokalistykę jazzową. Jej talent szeroka publiczność poznała w 11. edycji programu „The Voice Of Poland”, w której Ania dotarła do finału.

Ania Gąsienica – Byrcyn mieszka w Zakopanem i pochodzi z jednego z najstarszych podhalańskich rodów. Jej pradziadek Stanisław Gąsienica-Byrcyn był pionierem narciarstwa tatrzańskiego i jednym z najbardziej znanych i bohaterskich ratowników TOPR-u od 1909 roku.

Ania muzyką i śpiewaniem zajmuje się od 5 roku życia. Od 2018 roku występuje w zespole ludowym “9 Syił”, z którym koncertowała od Kościeliska, aż po Pekin czy Delhi. Obecnie studiuje w Katowicach na wydziale jazzu w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego.

Ania ma na koncie kilka mniejszych i większych wydarzeń muzycznych, m. in. udział w koncercie Betlejem w Polsce, gościnny występ na płycie „Jazz meets The Beatles”, czy produkcję muzyczno-fabularną TVP pt. „Dekalog A.D. 2021″.

*****

Najnowsza piosenka Ani “Chowam się” utrzymana jest w stylistyce retro soul i r`n`b. Muzykę skomponował Marcin Nierubiec, który ma na koncie współpracę z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Michał Bajor, Bohdan Łazuka, Doda, Urszula, Gromee i inni. Słowa napisała Ania Byrcyn I Jan Karpiel.

“Dedykujemy z Anią ten utwór wszystkim osobom nadwrażliwym, które czują, kochają i przeżywają świat mocniej. W trudnym czasie po pandemii wszyscy  potrzebujemy empatii i bliskości drugiego człowieka.” – mówi kompozytor utworu Marcin Nierubiec

“Okres pandemii uświadomił mi, jak bardzo nasz świat jest kruchy, jednak ja wierzę w to, że to tylko etap przejściowy i że mimo wszystko czeka nas dobra i jasna przyszłość. I o tym właśnie jest piosenka Chowam się” – dodaje Ania Byrcyn.

*****

muzyka: Marcin Nierubiec
słowa: Ania Byrcyn, Jan Karpiel

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply