„Wojny i Noce” i wideoklip anime, czyli nowy singiel oraz premiera płyty Darii Zawiałow

“Wojny i Noce” to tytułowy utwór z nowej płyty Darii Zawiałow. Wraz z premierą singla, w sieci pojawił się także animowany teledysk.

“Kiedy w połowie 2020 roku spisałam koncepcje na animowaną szatę graficzną nowego albumu – wszyscy zaangażowani w pracę nad projektem byli przerażeni – nikt nie wierzył, że uda się nam zrealizować moje pomysły. Zwłaszcza jeśli chodzi o klip anime, który stanowczo przekraczał nasze możliwości na każdej możliwej płaszczyźnie.

Teledysk, który jest już dla Was dostępny, to efekt kilkumiesięcznej pracy całego sztabu ilustratorów i animatorów. Ogrom pracy reżysera Tomka Miazgi, który wspólnie z Michałem Szymaniakiem napisał także scenariusz. Dziękuję Wam Platige Image za to, że spełniliście moje marzenie!” – Daria Zawiałow

fot. okładka płyty

„Wojny i Noce” to trzeci długogrający album Darii Zawiałow, którego zapowiedź stanowiły dreampopowe hity „Kaonashi” oraz „Za krótki sen” nagrany z Dawidem Podsiadło. Nowy album to kolejny longplay, przygotowany w songwriterskim duecie Daria + Michał Kush.

Na „Wojnach i Nocach” można usłyszeć syntezatory inspirowane brzmieniem lat 80. oraz gitarowe brzmienia, ale jak zdradza artystka – ten album ma w sobie odrobinę współczesności. Nie zabraknie także mocnych brzmień! Warstwa liryczna zapowiadana jest na najbardziej osobistą w karierze Darii.

Ze wspomnianych Helsinek, Daria przy tworzeniu trzeciej płyty, uciekła myślami do Kraju Kwitnącej Wiśni. Szata graficzna albumu inspirowana jest japońską mangą i filmami anime. Od kilku miesięcy na swoich social mediach, artystka ujawnia ilustracje przedstawiające jej „mangowe” oblicze. Za rysunki odpowiada Agnieszka Szajewska (gokunobaka). Co więcej, Daria zdradziła, że zarówno w warstwie lirycznej, jak i muzycznej można odnaleźć inspiracje Japonią.

 

Leave a Reply