Asia Janc prezentuje debiutancki utwór “Oszukać czas” [RECENZJA]

„Oszukać czas” to debiutancki singiel 16-letniej Asi Janc. Piosenka powstała przy współpracy z labelem Kids & Teen Records.

Młoda, zdecydowana i pomimo wieku już niezwykle świadoma. Asia Janc w swoim debiutanckim utworze “Oszukać czas” pokazała, gdzie w piosence pop leży prawdziwa wartość. Interpretacja to jedno, ale nacechowanie jej własną wrażliwością, to nie jest taka oczywista sprawa. Wokalistce udało się nie tylko nadać jej własnej indywidualności, ale tez podkreślić charakter tej zręcznie napisanej kompozycji. A to już zasługa doświadczonego muzyka Tomasza “Konfi” Konfederaka (przy znaczącym udziale Josha Harrisa), który kolejny raz własne doświadczenie przełożył na ciekawy, a przede wszystkim niebanalnie zaprezentowany utwór.

fot. materiały prasowe

Pomimo nowoczesnego charakteru tej propozycji (szczególnie mocno podkreślonego w refrenach), nie zabrakło miejsca dla żywego brzmienia instrumentów, szczególnie gitary, której motyw przewija się niemal przez cały czas jej trwania. To nadaje szlachetnego pierwiastka, uzupełniającego charakterystyczny i na swój sposób dojrzały już wokal Asi Janc. W przyszłości pewnie pojawi się jeszcze większa pewność siebie (brakuje odrobiny zdecydowania), będącej dopiero na początku drogi artystycznej wokalistki, a to z pewnością przełoży się na jeszcze pełniejszą wizję jej twórczości. Natenczas Asia pozostaje w dobrych rękach, co dobrze wróży na początku, miejmy nadzieję znaczącej kariery.

*****

Piosenka opowiada o codziennej walce z samym sobą w  pokonywaniu słabości oraz o relacjach międzyludzkich, w których często udajemy kogoś kim nie jesteśmy.  Za produkcję oraz kompozycję odpowiedzialny jest Tomasz “Konfi” Konfederak. Miksem i masteringiem zajął się Josh Harris ze Stanów Zjednoczonych. Słowa napisał Sebastian Płatek. 

Asia uczy się śpiewu od 7 lat. Od dziecka muzyka pełni ważną rolę w jej życiu. Poza śpiewem, tworzy vlogi które umieszcza na swoim kanale w serwisie YouTube. Kilka lat temu wzięła udział w realizacji teledysków powstańczych produkowanych przez telewizję TVP ABC.

„Oszukać czas” to kolejna produkcja labelu Kids & Teen Records, który wcześniej wyprodukował takie utwory jak „Świat ze snu”, „Jak w niebie” Eryka Waszczuka czy „Bądź przy mnie” Kuby Krajkowskiego. Piosenki znalazły uznanie u wielu dziennikarzy muzycznych i trafiły na playlisty kilku rozgłośni radiowych.

 *****

Kids & Teen Records – wytwórnia i management pozwalające dzieciom jak i nastolatkom na realizację swoich muzycznych pasji na poziomie profesjonalnym. To wytwórnia rozrywkowa dla dzieci i całej rodziny, która dostrzega wielki potencjał rynku rodzinnego, niewykorzystanego do tej pory w sposób profesjonalny. Kids & Teen Records wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom widząc, jak na przestrzeni kilku lat, obfituje on w wiele młodych talentów, które swoimi umiejętnościami wokalnymi dzielą się na deskach programów typy „The Voice Kids” czy „Must Be The Music” i wielu festiwalach dziecięcych.

 

 

Leave a Reply