Leski prezentuje kolejny singiel “Chiny”

„Chiny” to trzeci singiel Leskiego. Ten, jak i wcześniejsze utwory „Nie chcę zmieniać nic” oraz „Supersam” pochodzą z nadchodzącego albumu, którego premiera jest zaplanowana na 11 czerwca.

„Chiny” to powrót do ciepłych, akustycznych i analogowych brzmień znanych z debiutanckiego albumu SPLOT oraz epki ZACZYN. Dominują gitary, banjo i pianino, które scala lakoniczny i bezpretensjonalny tekst.

Oprawę wizualną Leski stworzył po raz kolejny z ludźmi, którzy, jak sam twierdzi: “odczytują przestrzeń w podobny sposób”, a tym razem byli to Paweł Zalejski i Przemek Zdybel z kolektywu /We Roam Poland/. „Tak było w przypadku Autofobii i Bliżej, które mają z Chinami jakieś niepisane pokrewieństwo. Chciałem to powtórzyć” – dodaje artysta.

fot. materiały prasowe

„Niektóre historie szukają Cię same. Nie ważne kiedy do Ciebie przychodzą i czy w ogóle się wydarzyły. Stają się sensem innych historii i pozwalają szerzej zrozumieć rzeczywistość”– mówi Leski.

„Dziecięce marzenia mają siłę. Sprawiają, że bohaterowie kreskówek stają się realni, a sytuacje, jak z bajek ‘Looney Tunes’, możliwe. Kto za dzieciaka nie kopał tunelu, prowadzącego na przeciwległą stronę kuli ziemskiej, na końcu, którego zawsze znajdowały się Chiny? Nie chodziło przecież o same Chiny a o tunel, i o to czy tak w ogóle się da. Dziś wątek wykopywania bezdennej dziury w ziemi, która ma doprowadzić do czegoś nieosiągalnego i niemożliwego kojarzy mi się z miłością i przebijaniem się przez jej kolejne warstwy” – wyjaśnia artysta.

Leski cały nadchodzące wydawnictwo stworzył w całości w swoim domowym studio. Jest on nie tylko autorem tekstów i warstwy muzycznej, ale odpowiada również za produkcje albumu. Będzie w nim się roiło od charakterystycznych dla niego neofolkowych dźwięków, połączonych z elektronicznymi beatami i synthpopowymi melodiami. Na uwagę zasługuje fakt, że żaden z tekstów piosenek nie powstał na tzw. papierze. Słowa pojawiały się dopiero przed mikrofonem.

 

Leave a Reply