Damian Manikowski z premierowym utworem. Posłuchaj singla “Nieuchwytna”

“Nieuchwytna” to nowy utwór Damiana Manikowskiego, którego premiera odbyła się pod koniec kwietnia. Wokalista znany jest m.in. X edycji programu Mam Talent. Autorem tekstu i muzyki został Piotr Beciński.

Utwór ten opowiada o wolności, której w obecnej sytuacji szczególnie nam brakuje. Wszelkie zwroty skierowane są właśnie do wspomnianej wolności. Tekst opisuje przeżycia, które ukazują stany i świat widziany oczami jednostki. Dlatego każdy może utożsamiać się ze słowami. W kwestii muzycznej dominują syntezatory i brzmienia z lat 80. Kompozytor klasyfikuje ten utwór jako pop alternatywny.

Post produkcją piosenki zajmowali się Jacek Antosik oraz Jacek Gawłowski, którzy pracowali między innymi z takimi artystami jak Organek, Dawid Podsiadło, Paulina Przybysz i wielu innych.

fot. Wiktoria Dagna

“Nieuchwytna” jest zapowiedzią albumu “Lustro nagiej miłości”.

*****

Damian Manikowski – student Wydziału Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, nauczyciel gitary i tańca w prywatnej Międzynarodowej Szkole Sokrates. Od dziecka zaangażowany w rozwój muzyczny. Swoją przygodę rozpoczął od tańca w studio tanecznym Stylers Dance Studio pod opieką artystyczną Agnieszki Sikorskiej. Zdobywca tytułu wicemistrza Polski w tańcu hip hop, uczestnik mistrzostw Europy oraz świata organizowanych przez federacje IDO.

Jego profesjonalna droga muzyczna rozpoczęła się wraz z poznaniem państwa Elżbiety oraz Waleriana Krenz – założycieli zespołu Duże Dzieci. Z tymże zespołem niedługo potem nagrał płytę, która promowana była w programie śniadaniowym telewizji polskiej – Pytanie na śniadanie. Tam właśnie po raz pierwszy, jeszcze jako nastolatek miał okazję pojawić się na antenie telewizyjnej. Czynny udział w licznych próbach i koncertach formacji pozwolił mu na zdobycie wiedzy oraz niezbędnego doświadczenia scenicznego. Był to pierwszy poważny krok do rozpoczęcia kariery muzycznej. Okres gimnazjalny poszerzył jego zainteresowania z dziedziny teatru oraz filmu. Próby i spektakle zapewniły obycie sceniczne, co w rezultacie pozwoliło na dogłębne poznanie własnej ekspresji. Zaś profil klasy humanistyczno-filmowej zagwarantował podstawy montażu i obróbki wideo.

Kolejną styczność z telewizją zapewnił mu udział w X edycji programu Mam Talent – wystąpienie to spotkało się z przychylnością publiczności i jury – „3 razy na TAK!”. Po tak licznych doświadczeniach mógł podzielić się swoją wiedzą z dziećmi pracując na obozie, jako instruktor śpiewu i nauki gry na gitarze. W 2019 roku rozpoczął studia na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, aby móc w pełni wykorzystać swój potencjał artystyczny.

 

fot. okładka singla

Leave a Reply