Bartek Królik powraca z mocnym przekazem w utworze “Skamieniałe zło”

Bartek Królik zaskakuje nową piosenką. Kilka dni temu ukazał się jego najnowszy singiel „Skamieniałe zło”. To utwór manifest z teledyskiem w reżyserii samego artysty.

Nowy singiel Bartka Królika pt. „Skamieniałe zło” nawiązuje stylistycznie do triphopu lat 90tych i różni się od pozytywnego charakteru jego ostatniej płyty „Pan Od Muzyki”. Utwór udowadnia, że równie mocnym walorem muzyki artysty są jego autorskie teksty. „Skamieniałe Zło” to wypowiedź przedstawiająca światopogląd artysty oraz punkt widzenia na rzeczywistość, w której się znaleźliśmy.

Bartek Królik komentuje singiel słowami:

Rozdarta Polska. Rozdarty świat. Antagonizmy. Ludzie używający symboli, ideologii, żeby walczyć z wyimaginowanym wrogiem.

A wróg jest zawsze ten sam. Przybiera różne formy, ma różne gęby, używa podobnych symboli. Prześlizguje się jak wąż między jedną opcją, a drugą. Skamieniałe zło, to zło systemowe, zło utrwalone, zło nie do ruszenia. Ludzie spalają energię na walkę między emblematami, nie widząc jak są wciągani w spiralę nienawiści, która swoje źródło ma zawsze w podziale. W chęci bycia lepszym nie od siebie samego, ale od innych. Ludzie najczęściej protestują, bo wierzą w to, o co walczą. Nawet jeśli zostali oszukani, wierzą i mają najczęściej dobre intencje. Chciałem tą piosenką zwrócić uwagę na to, by patrzeć szerzej. Nie dać się uwikłać w coś, z czego nie ma już odwrotu, a co wnika w naszą osobowość, odkształcając ją, sprawiając, że nasze serce kamienieje. Żadna prawda nie powinna być wykorzystywana przeciwko drugiemu człowiekowi.”

Trasa koncertowa artysty zaplanowana jest na październik 2021 roku. Czy do tego czasu pojawi się więcej premier, produkcji Bartka Królika? Dajmy się zaskoczyć.

Bartek Królik – debiutował ponad 20 lat temu, współtworząc jako kompozytor i producent jedne z najciekawszych projektów polskiej sceny muzycznej: SiStars, Spoken Love, Łąki Łan, Agnieszka Chylińska, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Krzysztof Zalewski i wiele innych. Jest wokalistą, multiinstrumentalistą, producentem muzycznym, a także autorem tekstów. Pierwsza solowa płyta Bartka „Pan Od Muzyki” łączy dotychczasowe doświadczenia artysty oraz autorskie teksty i kompozycje.

Muzyka: B.Królik & M.Piotrowski

Słowa: B.Królik

Produkcja: B.Królik & M.Piotrowski

Leave a Reply