Charytatywna płyta “Koncert dla Stopy 2011”

Album jest zapisem koncertu, który odbył się 16 czerwca 2011 w warszawskim klubie Stodoła. Wydarzenie miało na celu uhonorowanie pamięci niespodziewanie zmarłego miesiąc wcześniej Piotra „Stopy” Żyżelewicza – perkusisty zespołów Voo Voo, Armia, Izrael, 2tm2,3, Brygada Kryzys, Moskwa i innych.  Premiera płyty odbędzie się już 16 czerwca 2021.

Mija właśnie dziesięć lat od niespodziewanej śmierci Piotra „Stopy” Żyżelewicza – perkusisty zespołów Voo Voo, Armia, Izrael, 2tm2,3, Brygada Kryzys. Miesiąc po tym tragicznym wydarzeniu w warszawskim klubie Stodoła odbył się koncert mający uczcić jego pamięć, jak również wspomóc finansowo jego rodzinę.

fot. okładka płyty

 

W wydarzeniu udział wzięły zespoły, z którymi Stopa nagrywał lub spotykał się na scenie: Zakopower, Brygada Kryzys, Armia, 2Tm2,3, Maleo Reggae Rockers, Abradab, Kim Nowak, Kazik na Żywo, Adam Nowak (Raz,Dwa,Trzy), Voo Voo Małgorzata Walewska i inni.

Dokładnie dekadę od tego wydarzenia w dniu 16. czerwca, nakładem wydawnictwa ART2 Music ukaże się dwupłytowy album będący zapisem tego szczególnego wydarzenia. Cały dochód z płyty zostanie przekazany na rzecz rodziny Piotra „Stopy” Żyżelewicza. Projekt jest realizowany we współpracy z Polską Fundacją Muzyczną.

Poniższy fragment – koncert Voo Voo w Kamieniołomach (1995), w którym wziął udział Piotr “Stopa” Żyżelewicz.

 

Leave a Reply