Zapowiedź płyty “Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski”. Posłuchaj singla “Mamona”

Jeden z najbardziej znanych utworów zespołu Republika „Mamona” zapowiada album „Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” Orkiestry Kameralnej Progress i dyrygenta Szymona Morusa. Płyta ukaże się w 4 czerwca pod naszym patronatem medialnym.

Album to niecodzienny projekt poświęcony twórczości charyzmatycznego autora tekstów, kompozytora i producenta.

fot. materiały prasowe

Grzegorz Ciechowski, bo o nim mowa, znany także jako Obywatel G.C i Grzegorz z Ciechowa, to jeden z najważniejszych twórców współczesnej muzyki polskiej. Jego osobowość, mimo upływu lat, nadal oddziałuje na miłośników muzyki, a także artystów, którzy z jego pracy czerpią inspiracje.

Album Orkiestry Kameralnej Progress – zespołu od początku swego istnienia związanego z Tczewem – miastem, w którym Grzegorz Ciechowski przyszedł na świat i stawiał pierwsze muzyczne kroki, to muzyczny hołd złożony artyście w 20. rocznicę jego śmierci.

Na płycie znajdą się przeboje Republiki – absolutnie oryginalne spojrzenie na muzyczną spuściznę Ciechowskiego. Usłyszymy m.in. takie utwory jak: „Mamona”, „Śmierć w bikini”, „Biała flaga”, „Telefony”, „Odchodząc” czy też „Nie pokonasz miłości” – ścieżkę dźwiękową z filmu „Wiedźmin”.

Aktualnie trwa przedsprzedaż płyty fizycznej na stronie:

https://muzykacyfrowa.pl/collection/orchestral-tribute-to-grzegorz-ciechowski

5 pierwszych albumów kupionych w przedsprzedaży będzie zawierać autograf perkusisty zespołu Republika! Dodatkowo do dwóch wybranych przez wydawcę albumów przedsprzedażowych zostanie dołączone podwójne zaproszenie na koncert Orkiestry Kameralnej Progress, promujący niniejszy album.

Link do platform cyfrowych: https://id.ffm.to/mamona

Lista utworów:
1. Mamona
2. Nie pokonasz miłości
3. Zapytaj mnie czy Cię kocham
4. Śmierć na pięć
5. Telefony
6. Przeczekajmy noc
7. Śmierć w bikini
8. Nie pytaj o Polskę
9. Synonimy
10. Odchodząc
11. Tak… Tak… To ja
12. Biała flaga

fot. okładka singla

Leave a Reply