Kasia Muszyńska i jej nowy utwór “Będę sobą”

“Inspiracją do napisania utworu “Będę sobą” były różne historie kobiet, które poznałam”. Tak o swojej premierowej piosence mówi wokalistka Kasia Muszyńska.

Zwraca uwagę szlachetne brzmienie instrumentów klawiszowych, które nie przynosi przeforsowania muzycznego. Utwór “Będę sobą” opiera się na czytelnej melodii i szlachetnie prezentującym się wokalu Kasi Muszyńskiej. To interpretacja, ale także właśnie głos staje się znaczącą częścią tej propozycji – ładnie wypełniający przestrzenie pomiędzy dźwiękami, wyważony, nieegzaltujący nadmiernie balladowego charakteru piosenki. Kunszt i estetyzm wykonania to ważna część takiej propozycji, która mieści się w nurcie muzyki pop, ale z wyraźnie eleganckim, bardziej istotnym sznytem kompozytorskim.

fot. okładka singla

Pełniejsza dojrzałość z pewnością jeszcze przyjdzie, ale już teraz można mówić o ładnym akcencie artystycznym, który staje się ważnym krokiem w dorobku młodej wokalistki. Istotna jest także świadomość oraz pewność siebie w tym, co Kasia nam proponuje. Prosta harmonia i przekaz są wystarczającymi akcentami, które kierują nasze zainteresowanie w stronę tego, co artystka ma nam do zakomunikowania. I tym też broni się niebagatelna opowieść zapisana w utworze “Będę sobą”. Może nie nakreśla on jeszcze wyraźnego stylu, w którym artystka chciałby podążać, ale jest znamiennie interesującą propozycją, zasługującą na szersze zainteresowanie.

*****

“Utwór ten dedykuje Wszystkim, którzy na chwilę “zapominają” o sobie.” – Kasia Muszyńska

Kasia Muszyńska na co dzień zajmuje się pisaniem tekstów, komponowaniem utworów zarówno dla siebie jak i innych artystów (Studio Muzyczne Cieszyn).

Brała udział w licznych konkursach i festiwalach piosenki zazwyczaj zostając ich Laureatką. “Szansa na sukces” to program, którego finalistką została w wieku 20 lat. Wystąpiła także w programie Fabryka Gwiazd emitowanym w telewizji Polsat. Współpracowała z producentem Mavooi, czego efektem było nagranie utworu “Ci Sami”, w którym pojawił się także wokalista i mąż Kasi – Roman Lasota. Artystka uczyła się na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

*****

Muzyka / Słowa / Vocal – Kasia Muszyńska

Instrumenty klawiszowe – Robert Gajgier

Mix, mastering – Mirosław Stępień

Nagranie wokalu zrealizowano w Adam Bubik Studio

 

Leave a Reply