Mirek i Magdalena Czyżykiewicz zapowiadają wspólną płytę. Posłuchaj utworu “Niedomówienie”

“Niedomówienie” to drugi singiel promujący wspólny album “PIANO” Mirka i Magdaleny Czyżykiewicz, który ukaże się pod naszym patronatem medialnym. Utwór powstał do wiersza Jonasza Kofty.

Mirek Czyżykiewicz połączył brzmienie swojej lutniczej gitary Teryksa  z gitarą elektryczną swojej żony Magdalena Czyżykiewicz-Janusz. Razem są w trakcie tworzenia muzyki do tekstów wybitnych autorów i poetów, a płyta “PIANO” ukaże się latem tego roku.

“PIANO” to płyta, która opowie o ludzkich emocjach, relacjach i miłości. Refleksyjna i klimatyczna, a jednocześnie z typowym “zadziorem” nie tylko za sprawą gitary elektrycznej Magdy, ale przede wszystkim dzięki szczególnemu brzmieniu głosu Mirka.

fot. materiały prasowe

Będzie to wyjątkowa forma połączenia twórczości Mirka i Magdaleny, próba syntezy pierwiastka męskiego i żeńskiego ich wspólnej pasji, oraz pracy na przestrzeni ostatnich lat. Płyta “Piano” ma swoją wyjątkową historię tworzenia, a każdy utwór, kompozycja muzyczna, dźwięk i aranżacja ma jakieś konkretne znaczenie i swoją małą opowieść.

Artyści założyli i zbudowali własne studio nagrań w pracowni mieszczącej się w ich domu. Zyskali dzięki temu pełną przestrzeń i swobodę tworzenia, którą będzie można usłyszeć już niebawem na płycie.

Płyta będzie dostępna we wszystkich Empikach w Polsce, dystrybucją fizyczną zajął się Asfalt Direct. Single i płyta będzie też dostępna na wszystkich platformach streamingowych  za sprawą e-muzyki.

Planowany jest preorder, o którym Artyści będą informowali na swojej stronie. Koneserów twórczości Mirka Czyżykiewicza czeka też nie lada gratka, ponieważ “PIANO” – Mirka i Magdaleny ukaże się również na winylu.

Pierwszym singlem promującym to wydarzenie był utwór “I znów mnie tylko pół” do słów Jacka Bończyka, którego premiera odbyła się 9 kwietnia 2021.

Kilka utwór z zapowiadanego albumu będzie można usłyszeć podczas koncertu na Zamku w Będzinie (bilety są już w sprzedaży), a całość w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie (więcej informacji wkrótce).

 

fot. materiały prasowe

 

Leave a Reply