Agata Kuliczkowska prezentuje debiutancki singiel! Posłuchaj utworu “Stalowa”

Agata Kuliczkowska zaprezentowała swój debiutancki singiel. Utwór “Stalowa” ukazał się pod opieką wytwórni Delphy Records.

Artystka jest w trakcie przygotowań dwóch kolejnych singli.

Debiutancki singiel młodej wokalistki nosi tytuł „Stalowa” i jest osobistą refleksją artystki o zamkniętości emocjonalnej, ukrywanej wrażliwości i byciu twardzielką…. a przynajmniej o sprawianiu takiego wrażenia! Czy w dzisiejszym świecie tak trzeba?

Agata urodziła się w Kielcach, jest absolwentką Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Jest jednak częstym gościem zarówno w Kielcach jak i w Krakowie.

fot. materiały prasowe

Kocha wyrażać się w sztuce, czego próbowała już na wielu płaszczyznach, w aktorstwie, projektując ubrania, malując, fotografując (co dalej robi czynnie na swoim prywatnym instagramie) pisząc wiersze i teksty do szuflady. Jest bardzo wrażliwą osobą i czuje silną potrzebę, aby utrwalać swoje przemyślenia za pomocą sztuki. Bardzo mocno wspomina Warsztaty, w których uczestniczyła w WDK w Kielcach, prowadzonych przez św.p. Piotra “Kubę” Kubowicza. Na warsztatach uczestnicy obserwowali tworzenie utworów muzycznych od podstaw, na podstawie tekstów wierszy, następnie ćwiczyli, śpiewali na koncertach i nagrali płytę.

Agata z natury gna do przodu, kocha podróżować w nowe miejsca i próbować nowych rzeczy. W 2020 roku Agata rozpoczęła nową wielką przygodę – współpracę z warszawską wytwórnią Delphy Records, wyciągając z szuflady swoje zapiski i muzyczne pomysły. Efektem współpracy jest debiutancki singiel Agaty pod tytułem “Stalowa”. Utwór ten, jak opisuje Agata, to pierwsze wrażenie, które sprawia, czyli pokazanie się większej grupie odbiorców w masce, jaką nosi na co dzień, gdy zgrywa przed wszystkimi twardzielkę. Klip muzyczny swoją formą i charakterem uzupełnia treść utworu.

W kolejnych dwóch singlach, które już niedługo się ukażą, artystka otwiera się bardziej i chce dać się poznać bliżej, opowiadając o swoich prawdziwych emocjach. Utwory te będą bardzo osobiste i opowiadać będą o strachu, tęsknocie ale też o miłości.

Agata zapowiada, że kolejny singiel zatytułowany “Imbiru smak” ukaże się już w ciągu dwóch najbliższych miesięcy, a trzeci w ciągu najbliższego pół roku.

Do swoich utworów Agata stworzy klipy muzyczne przy współpracy Studia Filmowego Cannonade.

Więcej szczegółów już wkrótce!

 

Leave a Reply