Melonove z wiosennym przebojem “Neon” [RECENZJA]

“Neon” to debiutancki singiel duetu Melonove. Utwór jest niezwykle świeżą propozycją, idealnie pasującą do słonecznej aury.

Lekko, świeżo, wiosennie, ale też stylowo. Zespół Melonove odnalazł przepis na bezpretensjonalne, proste piosenki, które jednak na swój sposób stają się angażujące. Przynajmniej tak dzieje się w ich pierwszej muzycznej odsłonie, zatytułowanej “Neon”. Sama kompozycja zbudowana została wokół swobodnie zapętlonych dźwięków elektroniki, ale też brzmienia perkusji oraz pojawiającej się gitary. Całość tworzy współczesną formę muzyczną, która jednak w wyraźny sposób odwołuje się do przeszłości. Ten retro smaczek nadaje charakterystycznego wspomnianego wcześniej stylu. Dzięki niemu premierowy utwór duetu wyznacza wysoką jakość ich muzycznych poczynań.

fot. materiały promocyjne

Warto dodać, że popowa konstrukcja tej propozycji nie jest przeciążona nadmierną ilością pomysłów, dzięki czemu “Neon” przyciąga uwagę swobodą i zręcznie poprowadzoną linią melodyczną. Jej nieprzytłaczający klimat sprawił, że ta piosenka stała się ujmująca w swej niewymyślnie komunikatywnej konstrukcji. Przy tym zaraża przebojowością, która zdecydowanie sprawdziłaby się w rozgłośniach radiowych. Jest w tym jakaś idea, który urzeka od pierwszego przesłuchania.

*****

“Cześć! To my, tacy sami (no może nie licząc pierwszych oznak starzenia, czyt. Vintage), za to melodie nowe, czyt. MELONOVE – takimi słowami Dominika Łuczyńska (wokalistka, autorka tekstów) oraz Krzysztof Milewski (producent muzyczny, kompozytor) przywitali swoich pierwszych obserwatorów na portalach społecznościowych.

Melonove to nowy na polskiej scenie muzycznej zespół. Pierwszą odsłoną ich projektu jest debiutancki “Neon” – wiosenny kawałek będący żartobliwym wyznaniem uczuć dziewczyny do niezdecydowanego chłopaka.

Duet prezentuje się w klimatach muzyki pop, cechuje się świeżym brzmieniem z nutką retro.

Znakiem rozpoznawczym jest natomiast lekki wokal, wiarygodne teksty i kompozycje, w których liczy się melodia. Jak tłumaczą sami artyści, piosenki są odzwierciedleniem ich osobistej, codziennej aury, filozofii życia i miłości do muzyki.

Jak doszło do nawiązania współpracy i powstania zespołu?

Pomysł na projekt powstał zupełnie przypadkowo – poznaliśmy się na Facebooku i postanowiliśmy współpracować. Mamy mnóstwo pomysłów, pracujemy także nad nowymi utworami, które będą ukazywać się w kolejnych miesiącach” – zdradzają artyści.

Utwór został wydany w ramach projektu wydawniczego przez ID Records.

FB Melonove: www.facebook.com/melonovemusic

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply