Paulla interpretuje… utwór “To co dał nam świat” Krzysztofa Krawczyka

“To co dał nam świat” to utwór Krzysztofa Krawczyka, który został nagrany w 1979 roku. Teraz swoją interpretację tej piosenki zaprezentowała Paulla.

Krzysztof Krawczyk był artystą niezwykłym. Otwartym na wyzwania muzyczne, łączącym pokolenia. Jego odejście wstrząsnęło wszystkimi. Dla artystów, podziwiających jego wyjątkowy talent oznaczało koniec pewnej epoki.

Paulla postanowiła swój żal wyrazić muzycznie. Wybrała piosenkę, która wzrusza ją najbardziej – „To co dał nam świat”. W hołdzie dla Krzysztofa Krawczyka i jego talentu nagrała ten nieco zapomniany utwór. Jej interpretacja została nagrana w akustyczno – symfonicznej aranżacji. Pokazuje inne oblicze piosenki „To co dał nam świat”.

fot. okładka singla

Teledysk do utworu został nagrany w rodzinnym mieście Krawczyka – Łodzi. Pokazuje jego ulubione miejsca i jednocześnie klimat miasta. „To, co dał nam świat niespodzianie zabrał los”. Czy swoją wersją piosenki Paulla zatrzymuje na chwilę czas?

Słowa tego niezapomnianego przeboju Krzysztofa Krawczyka napisał Lech Konopiński – poeta i satyryk, autor tekstów przebojów śpiewanych przez najlepszych polskich wykonawców. Wspomniana piosenka powstała w roku 1979 (skomponował ją Jarosław Kukulski), ale tak naprawdę odkryto ją w radiu dopiero rok później i jej przejmujące słowa skojarzono z przedwczesnym odejściem Anny Jantar.

 

Leave a Reply