Kozyrska x Sieczak z nowym singlem “Powolność”. Zapowiedź albumu!

“Powolność” to drugi singiel zapowiadający debiutancki album duetu Kozyrska x Sieczak. Do utworu powstała animowana wizualizacja.

“Powolność” to jedna z najbardziej malowniczych propozycji zespołu. Balladowy charakter został jednak podrasowany melodyjno-alternatywnym brzmieniem, tak charakterystycznym już dla duetu Kozyrska x Sieczak. Nowy utwór pokazuje również pełniej możliwości wokalne Joanny Kozyrskiej-Sieczak.  Głos wokalistki nigdy wcześniej nie eksplodował taką paletą umiejętnie dozowanych emocji. Nigdy wcześniej nie był też tak otwarty czy też kompletny w opisywaniu pewnej historii. Dzięki temu wykonaniu staje się on dogłębnie obezwładniający, a co za tym idzie, to wokal prowadzi całą kompozycję, wyraźnie nakreślając jego lekką konstrukcję.

fot. materiały prasowe

Jeżeli ktoś zna wcześniejsze kompozycje zespołu, ten nie będzie zaskoczony nową propozycją, gdyż zespół wciąż prezentuje ten sam wysoki poziom. Znakiem jakości staje się już wyraźnie zdefiniowany styl, choć jak widać nie przeszkadza to im, żeby kolejny raz czymś nas zaskoczyć. Ta odrobina pięknej melancholii staje się niesamowicie ujmująca i łapie czytelny kontakt z wcześniejszą piosenką intrygującego duetu – “Jestem”. Trochę niewspółczesna forma utworu to kolejny jego atut. Na naszych oczach gruntuje swoją znaczącą pozycję interesujące zjawisko, które zasługuje na jeszcze większe zauważenie.

*****

“Powolność” to pierwszy utwór jaki napisaliśmy na nasz nadchodzący album. Opowiada on o emocjach jakie towarzyszyły nam podczas pierwszych dni pandemii. W trakcie komponowania inspirowaliśmy się zespołami Vampire Weekend oraz Haim, a także amerykańskim popem z lat 60. i 70. – jak informuje Kozyrska x Sieczak

Kozyrska x Sieczak to duet, który łączy w swojej twórczości wpływy rocka, indie, popu oraz muzyki alternatywnej. Zespół powstał w drugiej połowie 2018 roku w Gdańsku.

Tworzy go Joanna Kozyrska-Sieczak odpowiedzialna za teksty i melodię oraz Maciej Sieczak odpowiedzialny za kompozycję, aranżację oraz produkcję muzyczną.

W ubiegłym roku zespół wydał EPkę “Jeszcze Będzie Pięknie”, której recenzję znajdziecie na naszym portalu. Kilka tygodni temu pojawiła się pierwsza premierowa kompozycja zatytułowana “Jestem”, będąca zapowiedzią całego albumu. Singiel “Powolność” to więc druga nowa odsłona twórczości intrygującego duetu.

Utwór “Powolność” znajdziecie w serwisach cyfrowych: https://kxs.bio.to/powolnosc

*****

Muzyka: Maciej Sieczak, Joanna Kozyrska-Sieczak

Słowa: Joanna Kozyrska-Sieczak

Produkcja: Łukasz Sieradzki

Realizacja nagrań: Łukasz Sieradzki, Janek Kobiela, Adrian Stańczyk – Tall Pine Records, Sierpień 2020

 

Leave a Reply