Magda Adamek powraca z nowym utworem. Posłuchaj singla “Żyje się raz”

“Żyje się raz” to kolejny premierowy utwór Magdy Adamek, do którego powstał wyjątkowy teledysk. Wokalistka konsekwentnie buduje swój wizerunek, czego dowodem jest jej nowa piosenka. Magda wystąpiła też w programie “Szansa na sukces”, w odcinku poświęconemu Krzysztofowi Krawczykowi.

Poprzedni singiel Magdy, „Byle do rana” – niezwykle ciepło został przyjęty przez słuchaczy, uzyskując status Piosenki Roku 2020 w Polskim Radiu Rzeszów. Artystka idzie za ciosem i prezentuje kolejny utwór. Tym razem jest to „Żyje się raz, ale wiecznie”. Już sam tytuł wydaje się bardzo intrygujący.

fot. materiały prasowe

“Od jakiegoś czasu chciałam napisać taki zgrabny tekścik na temat naszej podróży przez życia, na temat reinkarnacji.”

“Nie chciałam jednak, żeby było pompatycznie i na poważnie, tylko trochę z humorem, trochę dystansem. Tak, żebyśmy mogli spojrzeć na ten fakt, że właśnie „żyjemy raz,  ale wiecznie”. Osobiście wierzę w reinkarnację, bo jest na nią tak wiele dowodów i sama doświadczyłam jej bardzo namacalnie. Chciałam więc, żeby ten tekst mówiąc jednocześnie o rzeczach poważnych, ale był też tekstem trochę przekornym i zaskakującym, może nawet prowokującym do myślenia, ale żeby był na tyle lekki, łatwy i przyjemny, żeby wpadał w ucho i żeby się go fajnie nuciło pod prysznicem” – odpowiada Magda Adamek.

*****

Do utworu powstał też wyjątkowy, klimatyczny teledysk, budzący bardzo pozytywne emocje. Skąd akurat taki pomysł?

Pomysł tego klipu powstał oczywiście  na tzw. spontanie. Chciałam, żeby był on wyjątkowy, odróżniający się od całego oceanu klipów na YouTube. Zależało mi też na tym, żeby nie był zbyt dosłowny, więc troszkę niedopowiedziany. Korzystając z pobytu w Lublinie, moim mieście rodzinnym, zaangażowałam swoich przyjaciół i ich dzieci w tą zabawę w kręcenie klipu! Atmosfera na planie była niesamowita i bardzo serdecznie dziękuję za to wszystkim aktorom Wszystko to nakręciliśmy w dwa dni, a później głowiliśmy się jak z tego uszyć elegancki klip – tutaj ukłony dla naszego montażysty, który stanął na wysokości zadania i nie denerwowały go wieczne poprawki w moich atakach perfekcjonizmu. – Jak widać efekty są znakomite.

*****

Magda na co dzień mieszka częściowo w Norwegii, a częściowo w Polsce, jednak jej celem jest zaskarbić sobie głównie rodzimych słuchaczy. Jak to jest łączyć życie między dwa kraje?

Uwielbiam podróżować, bo każda podróż to dla mnie kolejna przygoda. Ale oczywiście są momenty kiedy życie w tzw. „szpagacie” pomiędzy dwoma krajami daje w kość. Przez ostatnie 4 lata spędzałam bardzo dużo czasu w podróży, teraz z racji wiadomej sytuacji podroży jest mniej, ale oczywiście się zdarzają. Od dziecka jednak byłam niespokojnym duchem, gnanym przez wiatr, więc zawsze się cieszę na kolejną podróż w nieznane. To podróże dają mi poczucie wolności i inspirację do komponowania. Teraz możliwość podróży niestety jest trochę ograniczona, ale mam wielką nadzieję, że już niedługo powrócimy do normalności – wyjaśnia.

Tych artystycznych działań jest ostatnio coraz więcej, chociażby udział w odcinku „Szansy na sukces” poświęconemu Krzysztofowi Krawczykowi. Magda postanowiła, że 2021 będzie bardzo intensywny i w tym czasie zaprezentuje sporą część swojej nowej twórczości. To się właśnie dzieje, dlatego mocno zachęcamy do śledzenia jej social media, kolejne nowe rzeczy już wkrótce!

Piosenka “Żyje się raz” dostępna jest w serwisach cyfrowych: https://id.ffm.to/zyjesieraz

 

Leave a Reply