Taneczna zapowiedź płyty zespołu Plastic. Posłuchaj singla “Dream Dancing (I Hear The Music)”

“Dream Dancing (I Hear The Music)” to najnowszy singiel zespołu Plastic, który ukazał się tuż przed premierą ich czwartego albumu zatytułowanego “Space”. Utwór znalazł się wcześniej na ścieżce dźwiękowej filmu Jana Komasy “Sala samobójców. Hejter.”

Nowym singlem zespół powraca do swoich korzeni – muzyki która podbijała klubowe parkiety. Tworząc dźwiękowy dystans do szarej pandemicznej rzeczywistości zaprasza do chwilowego zapomnienia w tańcu. Taneczny singiel można usłyszeć w filmie Jana Komasy – „Sala samobójców. Hejter”.

„W czasie pandemii nasza ekspresja została stłumiona w czterech ścianach. Teraz jeszcze bardziej czujemy potrzebę wyrażania emocji – choćby przez tak swobodną i spontaniczną formę ruchu jaką jest taniec.”

fot. Marta Karbownik

“Dream Dancing jest mostem do naszej przeszłości. Mógłby się znaleźć na poprzednich naszych płytach np. tuż obok I Want U. To nawiązanie do muzyki tanecznej która zainspirowała nas do założenia Plastic, a która obecnie przeżywa prawdziwy renesans.” – jak informuje Plastic

*****

Plastic jest przedstawicielem rodzimej sceny elektronicznej, stąd w naturalny sposób kolejnym zapowiadającym LP singlom towarzyszą charakterystyczne dla tego gatunku remiksy stworzone przez zaprzyjaźnione zespoły, DJ’ów, i producentów muzycznych niezależnej sceny polskiej i zagranicznej. Tak będzie też w przypadku Dream Dancing, ponieważ Aga i Paweł uważają, że remiksy to świetny sposób na zawieranie nowych muzycznych przyjaźni.

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply