Justyna Garbowska i jej pierwszy singiel “Odnajdę”!

“Odnajdę” to pierwszy, niezwykle przebojowy utwór Justyny Garbowskiej. Piosenka utrzymana jest w popowo-elektronicznej konwencji.

Zwraca uwagę nienaganna produkcja, dzięki czemu utwór “Odnajdę” prezentuje się wzorowo od strony realizacyjnej, co miało niewątpliwy wpływ na estetyczną formę samej kompozycji. Piosenka posiada bardzo przyjemny, ciepły, lekko płynący flow. Przy tym jej energia po kilkukrotnym przesłuchaniu staje się obezwładniająca. Przebojowy charakter nie jest jednak nachalny, dzięki czemu odsłuch za każdym razem staje się dużą przyjemnością. Elektronika, która ubarwia ten utwór w delikatny sposób nawiązuje do lat 80., a to sprawia, że poprzez wyraźny szlif stylu staje się on bardziej interesujący. Do tego dochodzi przestrzenne, na swój sposób delikatnie kołyszące brzmienie.

fot. materiały prasowe

Z jednej strony to lekka popowa propozycja, z drugiej zawiera elementy, które dodają jej niewątpliwej szlachetności. Po takim starcie Justyny Garbowskiej możemy być spokojni o jej kolejne poczynania artystyczne.

*****

Produkcją, miksem oraz masteringiem zajął się Piotr Świętoniowski Peter Saint, znany muzyk i producent z Wrocławia, który na co dzień gra w zespole Anity Lipnickiej oraz w kilku innych zespołach. Twórcami teledysku jest Studio Filmowe Powidok z Lublina, które również ma na koncie teledyski dla Tymka, Sylwii Lipki czy Lil Masti.

Utwór jest w popowo-elektronicznym stylu. W samej produkcji można usłyszeć również nawiązanie do lat 80.

Piosenka opowiada o momencie, w którym autorka podejmuje walkę o swoje marzenia. Decyduje się wziąć swoje życie we własne ręce i nie bać się działać. Lata stagnacji porzuca za sobą. Utwór ma być motywacją dla wszystkich, którzy boją się coś zmienić w swoim życiu i stoją w miejscu. Sam teledysk też zachowany jest w klimacie lat 80. i został wykonany w formacie 4:3, co idealnie koresponduje z muzyką.

Nazywam się Justyna Garbowska. Mieszkam w Kluczborku. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęłam bardziej na poważnie  2 lata temu, rozpoczynając treningi wokalne w Laboratorium Śpiewu i Mowy we Wrocławiu. Chwilę po rozpoczęciu treningów dostałam się do “Szansy na Sukces” z Kamilem Bednarkiem. W zeszłym roku wygrałam pojedynek w konkursie “Twoje 5 minut w Radiu RMF FM”, dzięki czemu dostałam się do finału. Mój cover piosenki Dua Lipa – “Break My Heart” był emitowany w radiu. W zeszłym roku wystąpiłam również jako gość programu O!polskie o poranku, gdzie udzieliłam wywiadu oraz zaśpiewałam cover utworu Billie Eilish. Obecnie pracuje nad drugim singlem, który także będzie w pełni mojego autorstwa.

*****

Utwór “Odnajdę” znajdziecie też na Spotify:  https://tinyurl.com/yu9c8ypz

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply