Paweł Szymański prezentuje utwór “Własny szlak”

Singiel „Własny szlak” jest zapowiedzią debiutanckiej płyty Pawła Szymańskiego. To pierwsza odsłona repertuaru młodego wokalisty, który ma już bogate doświadczenie sceniczne.

W premierowym utworze Paweł podkreśla zamiłowanie do musicalu, bo w tym kierunku podąża sama kompozycja. Znajdziemy w niej jednak kilka zaskakujących momentów, jak chociażby fragment “rapowany” przez wokalistę, co wymagało stworzenia odpowiedniej przestrzeni, w której taki motyw wypadnie korzystnie. Sam utwór głęboko osadzony został głęboko w formule piosenkowo-musicalowej, a spiętrzenia muzyczne, a także zmiany tempa czytelnie podkreślają umiejętności wokalne i interpretacyjne Szymańskiego. Sam utwór jest konsekwencją jego artystycznych poczynań, dzięki czemu Paweł wypada w tym utworze co najmniej przekonująco.

fot. materiały prasowe

Ważne jest także to, że pewna maniera wokalna nie staje się w tym przypadku natrętna. Słychać, że młody wokalista dobrze czuje się w takim gatunku muzycznym, bo pozwala mu ona rozwijać pasję i muzykalność, którą ma we krwi. Na pewno jest to istotny moment w jego życiu, bo jeszcze mocniej pokazuje, że droga artystyczna, którą obrał nie jest przypadkowa. Skoro w wieku 14 lat można nagrywać rzeczy ważne i jakościowo niebanalne, to co będzie za kilka lat? Dla wielbicieli takiej stylistyki muzycznej, utwór “Własny szlak” będzie z pewnością satysfakcjonujący. Tym bardziej dla miłośników zjawiskowego talentu jakim jest Paweł Szymański.

*****

Tekst piosenki jest Pawłowi bardzo bliski, a tym samym chciałby zmotywować innych, aby sami dokonywali wyborów w życiu zgodnie z sobą, a nie z presją otoczenia, czy „dobrymi” radami innych. Trzeba zawsze słuchać siebie, swojej intuicji, głosu serca i w żadnym wypadku nie wolno w siebie wątpić.

Piosenka mówi o indywidualnej drodze człowieka i jego wyborach, że nawet gdy popełni się błąd, zawsze można zrobić krok w tył i zacząć od początku. Nie można poddawać się i żałować później źle podjętych decyzji. Najważniejsze przy tym jest zawsze pozostać sobą, a nie kopiować innych.

fot. materiały prasowe

*****

Paweł Szymański to 14 letni wokalista, aktor teatralny i dubbingowy. Autor tekstów i muzyki. Od najmłodszych lat związany ze śpiewaniem i sceną. Finalista wielu konkursów wokalnych o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej. Zdobywca Grand Prix na prestiżowym  Festiwalu Piosenki aktorskiej w  Tarnowie w 2019 roku.

W 2017 roku w Teatrze Muzycznym w Łodzi zadebiutował jako aktor w roli Gavroche’a  w musicalu “Les Miserables“. Niedługo później zagrał w Musicalu “Madagaskar” i “Skrzypek na Dachu“. W wieku 11 lat wziął udział w telewizyjnym programie The Voice Kids 2 , gdzie reprezentując drużynę Dawida Kwiatkowskiego doszedł aż do finału  razem z Aniką Dąbrowską i Viki Gabor. Jako finalista wydał singiel pt. „10 lat”.

Aktor dubbingowy. Od 2019 roku mocno związany z dubbingiem podkłada głos pod wiele postaci również śpiewających (młody Simba w najnowszej kinowej produkcji Disneya).

W październiku 2020 roku doceniony podczas Zjazdu Młodych Gwiazd  w Szczecinie, gdzie z rąk Marii Szabłowskiej otrzymał nagrodę główną im. Heleny Majdaniec, Grand Prix Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych oraz „Złotą Kaczkę” Stowarzyszenia Dziennikarzy RP „Pomorze Zachodnie”.

Współpracuje z Polskim Radiem nagrywając słuchowiska radiowe. Scena i muzyka to jego świat, którym chciałby się dzielić z innymi wywołując wzruszenie i radość.

“Można być tym, kim naprawdę chce się być. Trzeba tylko uwierzyć w siebie.”

*****

Singiel dostępny jest we wszystkich platformach cyfrowych: https://ffm.to/PawelSzymanskiWlasnySzlak

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply