Maciej Musiałowski i Julia Wieniawa w utworze “Zabierz tę miłość”

“Zabierz tę miłość” to opowieść o miłości wraz ze wszystkimi jej odcieniami, przedstawiona przez dwójkę wrażliwych ludzi. Ten utwór to muzyczny debiut Macieja Musiałowskiego, w którym gościnnie pojawiła się Julia Wieniawa.

Za produkcję piosenki odpowiada jeden z bardziej uznanych producentów Wojtek Urbański, znany między innymi z zespołu Rysy.

fot. Michał Klusek

W połowie lutego na platformie Storytel ukazało się słuchowisko „Random”, w którym główne role odgrywają Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski. Tytułowy Random to aplikacja, która umożliwia nawiązywanie znajomości z przypadkowymi ludźmi. Słuchowisko wprowadza nas w relację @Jantar91 (Julia Wieniawa) i @Buki92 (Maciej Musiałowski).

Śledzimy w nim zjawiska charakterystyczne dla fascynacji drugą osobą, jak wzajemne poznanie, pierwsze uczucia i towarzyszące im komplikacje. To historia gdzie przyjaźń łączy się z miłością, a tragizm miesza z humorem. Kto choć raz miał podobną aplikację z pewnością uśmiechnie się do siebie.

”Zabierz tę miłość”, który został napisany i skomponowany przez samego Macieja, nawiązuje bezpośrednio do słuchowiska. Autor miał w głowie ten utwór już od dawna, a projekt “Random” był motywacją do ukończenia pracy nad piosenką. Melodia i część tekstu zostały napisane dokładnie rok temu, podczas pierwszego lock downu, bedąc autentycznym zapisem emocji Macieja. Producenci zdecydowali się na wykorzystanie pierwszych szkiców Macieja, a on na dopisanie kolejnej zwrotki dla Julii.

„Relacje, rozstania i rozbieżności – to emocje, które prowadziły mnie podczas pisania tego utworu. Wyjechałem, nie chciałem stać się ofiarą lock downu, zamkniętą w mieszkaniu samotnie z psem i głową pełną myśli. Szczęście w nieszczęściu przyniosło zaproszenie od pewnej Rosjanki, która mianowała się moją ciocią. W jej pięknym domu stał fortepian, któremu przyglądałem się dość długo. W końcu się przełamałem. Z dnia na dzień przelałem swoje uczucia na pierwszą zwrotkę i refren. Bałem się. Nie chciałem znów wpadać w basen tych uczuć, ale stało się i… nie żałuję, bo dzięki temu w końcu mogłem się uwolnić od tych emocji. Propozycja wzięcia udziału w słuchowisku przyszła niedługo później. Być może był to znak.” – Maciej Musiałowski.

“Nigdy nie brałam udziału w tak ciekawym projekcie jak “Random”. Mogłam się sprawdzić na wielu płaszczyznach, zaczynając od nagrywania słuchowiska, potem odcinka filmowego i na koniec zaśpiewania piosenki o miłości. Dzięki temu, że przeżywałam tę przygodę z Maćkiem, którego dobrze znam od lat, mogłam zbudować między moją postacią, a jego naprawdę szczere emocje. To przełożyło się na pewno na słuchowisko i na naszą piosenkę” – Julia Wieniawa.

W klipie nie występują @Jantar91 i @Buka12 znani ze słuchowiska, a po prostu Julia i Maciej, którzy mieli za zadanie urzeczywistnić emocje bohaterów Randoma. Teledysk kończy się tajemniczym i tragicznym rozstaniem młodych ludzi, co pozostawia w widzu wrażenie nieskończonej opowieści. Z resztą słusznie, ponieważ wszystko dzieje się na tle zapowiedzi kolejnej części słuchowiska, o której nadejściu informują nas autorzy. Czy zatem dają nam do zrozumienia, że ta miłość nie przetrwała? Jak potoczą się dzieje Jantara i Buki powinniśmy dowiedzieć się jeszcze w tym roku. Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiada Jakub Barzak, który jest jednym z pomysłodawców słuchowiska. Za kamerą stanął Maciej Twardowski, znany m.in. z filmów “Wszystkie nieprzespane noce” i “Deer Boy”. Choreografię, którą obserwujemy w klipie, przygotował Stefano Terrazzino.

Za sukcesem “Randoma” stoi między innymi innowacyjność projektu, polegająca na połączeniu słuchowiska z mini serialem wideo. Za scenariusz i reżyserię słuchowiska i towarzyszących odcinków wideo odpowiada Natasza Parzymies. Natasza wpisała się na stałe w świadomości widzów, jako producentka i reżyserka serialu “Kontrola”, który na YouTube ma prawie 50 mln wyświetleń.

 

Leave a Reply