Tulia prezentuje nowy utwór “Marcowy”

Tulia prezentuje trzecią piosenkę, która zwiastuje jego drugą płytę. Do piosenki “Marcowy” powstał teledysk.

Tulia BiczakPatrycja Nowicka i Dominika Siepka przedstawiają w piosence leczniczy wpływ wiosny w życiu dwojga kochających się osób, w których w klipie wcielają się ubrani w ludowe stroje tancerze. Ci niezwykle subtelnie i jednocześnie bardzo sugestywnie opowiadają swoim tańcem o życiu bohaterów “Marcowego”.

Oboje bohaterowie urodzili się w marcu. W marcu się poznali, zakochali się w sobie, a następnie się pobrali. Również w marcu przyszły na świat ich dzieci i w tym miesiącu bohaterowie piosenki kupili nowy dom.

fot. materiały promocyjne

Nic dziwnego, że po takich doświadczeniach z nadejściem wiosny budził się w nich większy optymizm. „Na pewno na wiosnę przyjdzie nadzieja i będą radosne niebo i ziemia, pokryje się szarość soczystym kolorem, a łąki i pola pokryją się wzorem” – śpiewa Tulia w refrenie.

Oczywiście nie zawsze wszystko się udawało. Były trudne chwile, nieporozumienia, ale w takich momentach kochankowie spokojnie czekali na nadejście wiosny w marcu, a wtedy znowu wszystko wraz ze słońcem i eksplozją barw w naturze, wracało na właściwe tory (“I co złego przeszło, dobrze było dalej”). Czy jednak ta historia ma dobry koniec? Czy życie łagodnie obeszło się z zakochaną parą z “Marcowego”? Tego można się dowiedzieć, oglądając teledysk do piosenki.

Marcowy”, „Rzeka” i „Burza” są zapowiedzią drugiej studyjnej płyty zespołu Tulia, której premierę zaplanowano na 21 maja 2021 roku. Przypomnijmy, że imienny debiut dziewczyn, który ukazał się w 2018 roku, pokrył się w Polsce platyną. Nie był to jedyny sukces tria. Później zespół zdobył Fryderyka za fonograficzny debiut roku oraz reprezentował Polskę w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji. Wystąpił też na Pol’and’Rock Festival.

 

Leave a Reply