Patrick the Pan prezentuje nowy singiel “Porozmawiajmy o emocjach”

W najnowszym singlu “Porozmawiajmy o emocjach” Patrick The Pan nawołuje do szczerości w relacjach. To już drugi utwór, który zapowiada czwartą płytę artysty zatytułowaną “Miło Wszystko”.

Czy zamiatanie emocji pod dywan pomaga? Czy omijanie problemów to recepta na szczęście?

Piotr Madej o utworze:

“Prostota w muzyce i tekście to coś co od pewnego czasu mnie bardzo kręci i cały czas się jej uczę, jako artysta. “Porozmawiajmy o Emocjach” to wynik tej fascynacji. Praktycznie cała piosenka jest oparta na jednym riffie i rytmie. Również tekst nie jest szczególną zagadką – jest tu dosyć jasny przekaz, że trzeba rozmawiać z bliskimi, szczególnie gdy coś nas uwiera i kłuje. Paradoksalnie zrobienie tak prostej (w moim mniemaniu) piosenki zajęło mi nienaturalnie dużo czasu, ale jestem z tego bardzo zadowolony. Ciekawostka – pierwotnie ta piosenka miała zupełnie inny tekst – o plastiku – jednak z czasem doszedłem do wniosku, że ten utwór ma energię, która musi poruszać jakieś super uniwersalne tematy. Padło na miłość.”

*****

“Porozmawiajmy o emocjach” to jak sam tytuł wskazuje alternatywna piosenka o rozmawianiu. O tym jak bardzo szczera rozmowa jest ważna w budowaniu mocnej więzi, nie tylko miłosnej. Tekstowo Piotra Madeja wspomogła Dominika Kubeczka. Gościnnie na saksofonach zagrała tu Monika Muc, na co dzień występująca z Królem, zaś niektóre partie gitar dograł gitarzysta z zespołu Patrick The Pan – Kuba Duda. Utwór powstał latem 2020 roku i jest drugim singlem zapowiadającym czwartą płytę artysty, która będzie nosić tytuł “Miło Wszystko”. Premiera albumu zaplanowana jest w okolicach czerwca 2021 roku.

Piotr Madej występujący pod pseudonimem Patrick The Pan to alternatywny artysta młodego pokolenia pochodzący z Krakowa. O ludziach takich, jak on amerykanie z podziwem mówią: self-made man. Jest nie tylko tekściarzem, zdolnym kompozytorem, ale także samodzielnie realizuje nagrania i produkcję. Jego trzy dotychczas wydane z wytwórnią Kayax albumy zostały świetnie przyjęte przez dziennikarzy oraz publiczność. Patrick miał okazję koncertować na jednych z najważniejszych festiwali muzycznych w kraju takich jak Open’er, OFF Festiwal czy Męskie Granie. Choć artysta w jednej swoich piosenek śpiewa “od techno wolę ciszę i jazz”, uwielbia koncertowo tym słowom zaprzeczać. Razem ze swoim zespołem umiejętnie balansują na pograniczu elektroniki, gitarowego grania i cichego, solowego stukania w klawisze pianina. Spoiwem jest wszechobecna w muzyce i tekstach melancholia, z którą Piotr romansuje od samego początku kariery. Kiedy nie wystepuje jako Patrick, koncertuje jako muzyk Dawida Podsiadły. Działa prężnie również jako producent dla innych wykonawców w swoim krakowskim studiu. Współpracował między innymi z Pauliną Przybysz, Ralphem Kaminskim, Misią Furtak, Kaśką Sochacką, Kamilem Kowalskim, czy zespołem LOR. W połowie stycznia 2021 roku ukazał się pierwszy singiel zatytułowany “Trochę Mniej”, promujący czwarty już album artysty. Wydawnictwo zaplanowane jest na lato 2021 roku.

 

Leave a Reply