Premiera płyty “Toward Not Caring” Wojtka Sarneckiego

„Toward Not Caring”, bo tak nazywa się debiutancka płyta Wojtka Sarneckiego, to 14 utworów z pogranicza rocka, popu, alternatywy i elektroniki tworzących konceptualną całość. Album ukazał się 5 marca pod naszym patronatem medialnym.

Kolejność piosenek umieszczenia na albumie nie jest przypadkowa. Sąsiadujące utwory są spójne tematycznie, a w niektórych przypadkach przenikają się także muzycznie. To trzyczęściowa opowieść o utraconym sensie życia i nauce odpuszczania. Na płycie nie brakuje bardzo osobistych tekstów, zmyślnie schowanych pod metaforami i innymi środkami stylistycznymi. Wszystko okraszone zapadającymi w pamięć melodiami.

fot. okładka płyty

Nagrywając „Toward Not Caring”, Wojtek chciał, żeby jego płyta była uniwersalna i skłaniająca do przemyśleń. Jej eklektyczny charakter sprawia, że każdy słuchacz jest w stanie znaleźć na niej chociaż jedną historię, do której może odnieść swoje własne życie. Płyta, w formie fizycznej i cyfrowej pod banderą wydawnictwa Soliton.

Wojtek Sarnecki – wokalista, songwriter i multiinstrumentalista z Warszawy. Od przeszło dekady pisze autorskie teksty i muzykę, głównie w języku angielskim. Swoją przygodę na scenie zaczął w wieku przedszkolnym kiedy to koncertował z dziecięcym zespołem 5,5 (Pięć i Pół), a na kolejnych szczeblach edukacji szkolnej udzielał się w różnych chórach. W wieku 13 lat zaczął samodzielnie uczyć się gry na gitarze. Autorskie teksty zaczęły pojawiać się w liceum. Jak sam przyznaje, pisanie pomagało mu poradzić sobie z burzą myśli pod nastoletnią czupryną, pełniło funkcję swoistego katalizatora i tak zostało po dziś dzień. W 2014 roku zdecydował się po raz pierwszy wyjść ze swoją autorską twórczością do publiczności i w latach 2014-2016 zagrał serię koncertów akustycznych w Warszawskich klubokawiarniach, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

W tym samym czasie zaczął poważnie myśleć o nagraniu płyty. Po wielu mniej lub bardziej udanych podejściach z różnymi zespołami, zdecydował się na wydanie pierwszego singla pod skrzydłami stołecznego inkubatora muzycznego Delphy Records. Tym sposobem w lipcu 2019 roku światło dzienne ujrzał “Adrift” – muzyczna opowieść o odpuszczaniu inspirowana snem. Przy pracy nad utworem poznał producenta – Patricka Multana. Między panami muzycznie zaiskrzyło i zdecydowali się na współpracę, której celem było nagranie płyty. W grudniu 2019 roku, Wojtek wydał drugiego singla „26” wraz z bonus trackiem „And counting”. Obie piosenki, poniekąd uzupełniające się, traktują o nie wyciąganiu konsekwencji ze swoich działań, braku pokory i powtarzaniu w kółko tych samym błędów. Pracę nad albumem trwały do końca listopada 2020. Oprócz pracy studyjnej, Wojtkowi udało się zrealizować teledysk do trzeciego singla („Weakling” – utwór poruszający temat wykluczenia i hejtu), który wraz z piosenką ukazał się 15 grudnia 2020 roku. Wszystkie wspomniane single znalazły się na albumie.

Album można zamówić na stronie Empiku i w sklepie wydawcy – Soliton.pl

Tracklista:

Part I: Event Horizon
1. Intro / Full Moon Chant
2. Saudade
3. Dwelling
4. Ventriloquist

Part II: No Way Back
5. A09
6. 26
7. Weakling
8. Openheart
9. Full Of Sorrow

Part III: Denial Forms A Part Of I
10. Wingspan/Idolatry
11. Talkie
12. Grandness
13. Curtains
14. Adrift

 

Leave a Reply