Stan Borys powraca z premierowym utworem “Będę przy Tobie”

Utwór “Będę przy Tobie” Stana Borysa powstał ponad dwa lata temu. Artysta nagrał go przed udarem, jednak dopiero kilka dni temu zdecydował się go opublikować.

“Nagrałem piosenkę jeszcze przed dwoma laty, dosłownie na tydzień, zanim dostałem udaru mózgu. Kiedy zobaczyłem tekst młodej poetki Moniki Turczyńskiej, od razu pomyślałem, że są w niej słowa, które chciałbym wypowiedzieć do mojej kochanej Ani” – powiedział Stan Borys w rozmowie z PAP.

fot. materiały prasowe

Miał być prezentem z okazji 10-lecia ich związku. Z powodu udaru nikt nie miał głowy do premiery piosenki i o niej zapomniano. Kompozycja zadebiutowała na YouTubie 14 lutego 2021.

Stan Borys i Anna Maleady są ze sobą już 12 lat. Wielu nie dawało im szans ze względu na dużą różnicę wieku (ok. 30 lat). A oni przetrwali największe kryzysy i burze, w tym trudną chorobę wokalisty. – “Otarliśmy się o siebie, wtedy Ania nie wiedziała, kim jestem, przecież taka młodzież nie może mnie znać”
– wspominał Stan, jak się poznali.

Muzykę do piosenki “Będę przy Tobie” skomponował Mariusz Jacek Dubrawski.

Stan Borys karierę muzyczną rozpoczął w połowie lat 60.; w 1965 r. wraz z Tadeuszem Nalepą i Mirą Kubasińską założył big-beatową grupę Blackout. W 1968 r. wokalista związał się z formacją Bizony, a rok później ukazał się jego pierwszy solowy album.

*****

Jedna odpowiedź do “Stan Borys powraca z premierowym utworem “Będę przy Tobie””

Leave a Reply